Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Gratulacje dla dzieci i młodzieży, które z zaangażowaniem posprzątały miejscowe lasy w Dniu Sprzątania Świata!

W piątek, 20 września br., dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Resku, Szkoły Podstawowej w Starogardzie, Zespołu Szkół w Płotach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radowie Wielkim ochoczo i z zapałem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „sprzątaMY". Blisko 350 młodych obywateli, zaopatrzonych w rękawice i worki, ruszyło w pobliskie lasy i parki, aby posprzątać śmieci pozostawione przez ludzi – niewrażliwych na piękno otaczającej przyrody, bezmyślnych i nienauczonych kultury.

"Bo przecież spacerując po lesie, butelki, torebki foliowe, opakowania po słodyczach, kapsle, pudełka po papierosach, szkło i inne śmieci powinno się zabierać ze sobą do domu!" – mówiły dzieci, dzielnie zbierając te wszystkie okropne odpady!

Z pomocą leśników i nauczycieli, w ciągu 2 godzin dzieciaki zebrały w sumie ponad 10 m3 śmieci! To bardzo dużo, zważywszy na tak małe rączki do pracy i niedługi czas.

 

Nadleśnictwo Resko jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie w akcję #sprzątaMY, a tym samym, w ochronę naszego lokalnego środowiska przyrodniczego.

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x