Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W ostatnich dniach, w naszym "facebookowym" profilu, informowaliśmy o dużych ilościach śmieci zalegających wokół jeziora. Jak sygnalizowali nasi Czytelnicy, skala problemu pozostawionych odpadów jest coraz większa. Ta przykra sytuacja była pozytywnym motorem do działania!

Dzięki spontanicznie zorganizowanej akcji, chęci i pomocy fajnych ludzi, udało się wysprzątać teren wokół Dobrzyckiego jeziora. Efekt  to 10 dużych worków z najróżniejszymi śmieciami. Przeważały butelki niefrasobliwie rzucone w trzciny, nie brakowało też opakowań po robakach, puszek po kukurydzy, grillów turystycznych, aluminiowych tacek , plastikowych sztućców itd itd. - relacjonują uczestnicy akcji.

Specjalne podziękowania za zaangażowanie należą się pani Agnieszce Kamińskiej oraz dla panów: Grzegorza Bajorka i Lucjana Lisa

Oby ten ogrom pracy i zaangażowania, nie poszedł na marne i został uszanowany przez osoby odwiedzające ten piękny zakątek gminy Resko.

Obecnie inicjatorzy akcji starają się o transport zebranych śmieci, wszelkie miłe gesty dotyczące tej kwestii będą mile widziane.

Wcześniej publikowaliśmy informacje:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x