Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - Eliza Orzeszkowa.

Dnia 10 października 2019r, na hali Zespołu Szkół w Resku, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Swoją obecnością zaszczycili, m. in., byli pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i duchowieństwa, oraz burmistrz p. Arkadiusz Czerwiński, który wręczył specjalne nagrody trójce wyróżnionych nauczycieli – paniom: Małgorzacie Biały, Dorocie Roli, Justynie Grankowskiej.

Z kart historii… Już w czasach renesansu reformator, pisarz i polityk Andrzej Frycz – Modrzewski, w dziele: „O poprawie Rzeczpospolitej” odwoływał się do tematu szkolnictwa, wyrażając szacunek dla pracy nauczyciela. W czasach oświecenia, uchwałą sejmową 14 października 1773r. ustanowiono i powołano Komisję Edukacji Narodowej, powierzając jej całokształt prac związanych z organizacją szkolnictwa. Dziś szkoła jest nowoczesna, zinformatyzowana, inna, mimo to jednak naczelnym celem tych, którzy ją współtworzą, jest dobre wykształcenie i wychowanie, we współpracy z rodzicami.

Dyrektor szkoły, p. Dariusz Siemasz uhonorował wszystkich pracowników szkoły – także przedstawicieli obsługi i administracji, wręczając symboliczną różę. Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandarów, uczniowie kl. I- III i starsi zaprezentowali program artystyczny, w którym humorystycznie, a zarazem refleksyjnie przedstawiony został trudny zawód nauczyciela.

Samorząd uczniowski obdarował zebranych rumianymi jabłkami z ciekawą sentencją, wypowiedzianą przez starożytnego filozofa Arystotelesa:

„Najtrudniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie.”

Justyna Walczykiewicz, fot. Bartosz Daśko, Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x