Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniu 11 października 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łobzie została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Łobeskim a Stowarzyszeniem „Współistnienie” z siedzibą w Łobzie o dofinansowanie zakupu mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Kolejny raz Stowarzyszenie „Współistnienie” za pośrednictwem Powiatu Łobeskiego pozyskało środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na działania służące potrzebom osób niepełnosprawnych.

Powiat Łobeski realizując „Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III” otrzymał od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środki w wysokości 80.000 zł (80 % kosztów projektu, pozostałe środki stowarzyszenie zapewni we własnym zakresie) z przeznaczeniem na zakup mikrobusu dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim.

Ze strony Powiatu umowę podpisali: Starosta Łobeski Renata Kulik, Wicestarosta Krzysztof Gwóźdź oraz Skarbnik Sławomir Brodniak, a ze strony Stowarzyszenia: Prezes Zarządu Maria Paprocka-Wall i Skarbnik Dorota Czerniak-Ciołek.

 

Realizacja projektu pozwoli na zaspokojenie potrzeb niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim poprzez codzienne dowozy na zajęcia w Warsztacie a także zwiększy dostępność do spotkań kulturalnych i integracyjnych.

Z pewnością w przyszłym roku po naszych drogach będzie poruszał się nowy mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Tekst i zdjęcia: Powiatlobeski.pl

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x