Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„My maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”

W dniu 25 października 2019r. w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka odbyło się spotkanie z panią policjantką asp. Anną Radwaniuk oraz z panem policjantem mł. asp. Dawidem Banaszak z Komisariatu Policji w Resku.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnie, wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Policjanci zademonstrowali dzieciom w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Podczas spotkania został rozstrzygnięty także konkurs plastyczny pt. ,,Przedszkolak bezpieczny na drodze”.

 

W konkursie udział wzięły chętne dzieci w wieku 3-6 lat, celem konkursu było wzbogacenie wiedzy dotyczącej środków komunikacji, zasad bezpiecznego korzystania z nich oraz kształtowanie umiejętności świadomego przestrzegania zasad ruchu drogowego . Wyłonieni laureaci otrzymali dyplom oraz książeczkę o tematyce bezpieczeństwa od organizatora konkursu p. Krystynę Kaczor oraz p. Karolinę Celińską, a wręczoną przez zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły zaproszonym gościom podziękowanie.

Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

K. K., K. C., J.Sz.

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x