Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

29 października 2019 w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Resku od samego rana panowała ,,świąteczna'' atmosfera. Nowo przyjęte przedszkolaki ubrane na galowo z biretami na głowach wraz z rodzicami czekały na swoje pierwsze i jakże ważne w życiu przedszkolnym wydarzenie.

Właśnie tego dnia odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W tym roku pasowanie odbyło się na dwóch poziomach. O godzinie 9.30 w obecności Pani Marioli Słodkowskiej Inspektor ds. oświaty i ochrony zdrowia, która powitała i powiedziała kilka ciepłych słów skierowanych do dzieci i rodziców w imieniu nieobecnej Pani dyrektor, Marzanny Knap oraz Proporca Przedszkola rozpoczęła się podniosła chwila. Maluszki z grup: Pszczółki i Sówki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, dając tym samym dowód - jak już dużo potrafią. Wychowawca grupy Sówki - Pani Małgorzata Jarucka zapytała wszystkie zebrane przedszkolaki - Czy ślubują zostać prawdziwymi przedszkolakami?

Natomiast wychowawca grupy Pszczółki - Pani Iwona Danielczyk zapytała wszystkich zgromadzonych rodziców - Czy ślubują cieszyć się dzieciństwem swoich pociech? Po ślubowaniu, Pani Mariola dokonała symbolicznego pasowania na przedszkolaka. ,,Pasuję Cię na przedszkolaka - mówiła dotykając drewnianym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion dzieci. Na twarzach rodziców widać było powagę i dumę, że Jego dziecko zostało prawdziwym przedszkolakiem. Po oficjalnej części uroczystości, nowo pasowane przedszkolaki z młodszych grup wraz ze swoimi rodzicami przeszły do swoich sal, gdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a także czekał na nie słodki poczęstunek.

 

Równo o godzinie 10.30 w obecności starszych kolegów i koleżanek, rodziców oraz pani Marioli, rozpoczęła się uroczystość Pasowania na starszaka, którą przeprowadziła dziewczynka z najstarszej grupy wiekowej Kłapouszki - Judyta Janczyszyn wraz z wychowawcą Panią Krystyną Kaczor. Starszaki zarówno jak maluchy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała pani Mariola. Z uśmiechem na twarzy dzieci powróciły do swoich sal na słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim pasowanym przedszkolakom i ich rodzicom!

I.Danielczyk

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x