Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w klasach 1-3 w szkole podstawowej w Resku, jak zwykle poprzedzone były szeregiem przygotowań. W całej szkole rozbrzmiewały hymny - narodowy i szkolny. W klasach słychać było pieśni patriotyczne. ,,Przybyli ułani pod okienko” do perfekcji opanowane przez naszych najmłodszych uczniów.

Klasa 2b, zebraną z różnych źródeł wiedzę na temat Polski i jej historii, usystematyzowała w formie lapbooków. W tym całym zamieszaniu grupa uczniów, przedstawicieli klas 2 i 3, przygotowywała się do konkursu ,,Wokół Symboli Narodowych”, organizowanego przez IPN Szczecin.

To już piąta edycja konkursu, który wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. W tym roku opanowywaliśmy wiedzę o Polsce Podziemnej. Poznaliśmy postacie bohaterów tego okresu: Irenę Sendlerową, Witolda Pileckiego, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksandra Kamińskiego.

 

Oczywiście, jak wskazuje tytuł konkursu, nie zabrakło pytań dotyczących polskich symboli narodowych, a także historii powstania państwa polskiego, sąsiadów Polski i wielu symboli, które kojarzymy z konkretnymi wydarzeniami, datami. Naprawdę obszerna wiedza małych dzieci na temat historii naszej ojczyzny. I tak 7 listopada 15 dzieci przystąpiło do testu dostarczonego przez organizatora konkursu. Ci, którzy brali udział w konkursie, wykazali się dojrzałym podejściem i dużą wiedzą. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu
Renata Roszyk

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x