Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Powstanie skateparku w Resku, było jednym z projektów wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Mijają kolejne miesiące, a projekt nie rusza - dlaczego?

Jak już wcześniej informowaliśmy, budżet obywatelski Reska to kwota 100 tys. złotych. Niestety jest to zbyt mała kwota, aby można było wybudować w pełni funkcjonalny i bezpieczny skatepark. 

Ta inwestycja będzie kosztowała budżet gminy Resko przynajmniej 400 tys. złotych. Jak nas poinformował burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, obecnie staramy się o uzyskanie dofinansowania tego projektu. Podobnie wyglądała realizacja budowy placu zabaw przy ul. Długiej. Właśnie w ten sam sposób, chcemy zrealizować budowę skateparku przy Al. Wolności, w przyszłym roku powinniśmy zakończyć tę inwestycję. Chcę dodać, że jeszcze wcześniejszy projekt, czyli budowa muszli koncertowej w parku miejskim, również będzie realizowana. Budowa tego obiektu będzie kosztowała około 1 mln złotych, na ten cel już otrzymaliśmy dofinansowanie. Muszlą koncertową będziemy mogli się cieszyć, najprawdopodobniej za 2 lata.

Projekt "Stworzenia miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy Alei Wolności na dawnym korcie tenisowym, zakłada między innymi oczyszczenie, uporządkowanie, usypanie wzniesienia ziemnego wyposażonego w schody. Miałaby tam powstać pochylnia do zjazdów na deskorolce lub rowerze, ustawienie masztu z koszem do piłki koszykowej, ław i ławostołów a także elementów konstrukcji stalowej typu Street Workout - z drążkami do ćwiczeń podciągania się oraz ławek skośnych. 

 

Dzisiaj, wspomniane miejsce przy stadionie straszy! Po dawnych kortach tenisowych praktycznie nie ma śladu, zachowała się jedynie ścianka do tenisa. Jeżeli uda się zrealizować wspomniany projekt, ten dawno zapomniany teren na pewno zyska na atrakcyjności. Mocno dopingujemy temu projektowi, oby w przyszłym roku udało się go ostatecznie zrealizować. Wielu naszych Czytelników systematycznie dopytuje o jego realizację.

Jak wiadomo każdy z tych dofinansowanych projektów, obowiązkowo musi być zasilony własnym wkładem własnym, czyli środkami z budżetu gminy Resko. W dalszej rozmowie usłyszeliśmy, że obecnie trwają intensywne prace nad gminnym budżetem i możliwościami sfinansowania wspomnianych projektów.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Bartwk899
-3 # Bartwk899 2019-12-04 23:03
No rzeczywiście potrzebna taka inwestycja, są bardziej pożyteczne i potrzebniejsze rzeczy jak młode kaleki. Jak rodzice beda tak pilnować dzieci jak na "nowym" placu zabaw na ul. Dąbrowszczaków to długo nie bedzie istniał ten obiekt. Ale NFZ za to zarobi, może obok postawić przychodnie ortopedyczną?
Zgłoś administratorowi
Konrad
+4 # Konrad 2019-12-05 14:42
xD to niezle
Zgłoś administratorowi
Gienia
+5 # Gienia 2019-12-05 17:37
Drogę do Iglic byście wyremontowali a nie tylko w to Resko kase pchacie. Od 6 lat obiecana była naprawa drogi a póki co są tylko dziury łatane. Zmiana burmistrza by sie przydała.
Zgłoś administratorowi
Kaśka
-1 # Kaśka 2019-12-05 20:27
Nowa droga do Iglic była obiecana więcej niż 6 lat temu.Wszyscy kłamali, kłamali,i jeszcze raz kłamali z naszym radnym powiatowym panem A.Gradusem na czele.W/g ostatnich doniesień nie ma co liczyć na remont drogi do Iglic w ciągu najbliższych 5 lat.Radni mają się dobrze, drogi mają się źle.Dobra zmiana ??????
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-1 # Arkadiusz 2019-12-06 16:10
A wiecie, że droga z Łabunia do Iglic to droga powiatowa i Burmistrz, czy nasza Rada mogą naskoczyc zarządowi Powiatu?

Tu należy podziękować naszej Staroście, że zamiast tej drogi remontuje wiele w lepszym standardzie, jak droga w Dobrej i Wegorzynie, a nawet choćby Jedności Narodowej w Resku. Zarządzanie drogami powiatowym leży i kwiczy.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x