Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniach 27 – 29 listopada w budynku Zespołu Szkół w Resku, oraz w Szkole Podstawowej odbywały się po raz pierwszy w tym roku szkolnym rekolekcje adwentowe. Skąd taki pomysł?

Otóż… katecheci w porozumieniu z kustoszem parafii NMP w Resku, ks. Marianem Kapturem jednogłośnie zdecydowali, że czas Adwentu sprzyja pogłębieniu wiary - zwłaszcza wśród młodych. Pomysł trafiony, frekwencja uczniów, szczególnie wśród młodszych uczestników (kl. I-V) dopisała. Starszych uczniów zachęcił specjalnie zaproszony na tę okazję zespół „Wyrwani z Niewoli”, którego występ odbył się na hali ZS Resko.

Ponadto, niezwykłą prelekcję do młodych wygłosił Krzysztof Sowiński, świecki ewangelizator ze Wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach, który w poruszający sposób opowiedział historię przemiany swojego życia poddanego Chrystusowi. W czwartkowy wieczór odbyła się specjalna msza z udziałem ewangelizatora.

 

Rekolekcje adwentowe to czas refleksji, dobrych postanowień, z pieśnią religijną w tle, w pięknym wykonaniu najmłodszych. W tym okresie również przeprowadzono programy profilaktyczne na temat zdrowego odżywiania, oraz zapobieganiu nałogom.

Duchowo przygotowani wkraczamy w okres przygotowań do Bożego Narodzenia.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x