Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

We wtorek 10 grudnia, około godz. 16.20, dwa zastępy OSP Resko udały się na stadion miejski w Resku, aby zabezpieczyć lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pilnej pomocy potrzebował nieprzytomny mężczyzna.

Jak wynika z pierwszych informacji, na terenie fabryki Ikea Industry, firma zewnętrzna zatrudniająca obcokrajowców, prowadziła prace z wykorzystaniem podnośnika. Mężczyzna pracujący w koszu, w bliżej nam nieznanych okolicznościach, w pewnym momencie został przygnieciony i stracił przytomność.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, następnie do Reska przyleciał śmigłowiec LPR - Ratownik 11. Prawdopodobnie miał transportować poszkodowanego w wypadku mężczyznę do szpitala.

Zespół śmigłowca (lekarz i ratownik) ze stadionu, na teren fabryki został przewieziony jednym z wozów OSP Resko. Po zaopatrzeniu przez ratowników, poszkodowany został przetransportowany karetką do SOR-u w Gryficach. Ratownik 11,  bez pacjenta udał się w kierunku bazy w Goleniowie.

Poszkodowany obcokrajowiec, to najprawdopodobniej Ukrainiec. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego wypadku. 

Aktualizacja 11.12.2019 r.

Mężczyzna już wczoraj odzyskał przytomność i jest w logicznym kontakcie, nadal przebywa w szpitalu w Gryficach. Czuje się dobrze, w tej chwili trwają jeszcze dodatkowe badania. 

- Mój pracownik jest obywatelem Ukrainy, jest zatrudniony w Polsce legalnie i posiadał wszelkie wymagane uprawnienia do pracy na wysokości - poinformował nasz portal Zbigniew Płoszaj, własciciel firmy wykonującej prace na terenie fabryki Ikea Industry w Resku.

 

 

Lądowanie śmigłowca HEMS na stadionie w Resku:

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x