Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

We wtorek 10 grudnia, około godz. 16.20, dwa zastępy OSP Resko udały się na stadion miejski w Resku, aby zabezpieczyć lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pilnej pomocy potrzebował nieprzytomny mężczyzna.

Jak wynika z pierwszych informacji, na terenie fabryki Ikea Industry, firma zewnętrzna zatrudniająca obcokrajowców, prowadziła prace z wykorzystaniem podnośnika. Mężczyzna pracujący w koszu, w bliżej nam nieznanych okolicznościach, w pewnym momencie został przygnieciony i stracił przytomność.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, następnie do Reska przyleciał śmigłowiec LPR - Ratownik 11. Prawdopodobnie miał transportować poszkodowanego w wypadku mężczyznę do szpitala.

Zespół śmigłowca (lekarz i ratownik) ze stadionu, na teren fabryki został przewieziony jednym z wozów OSP Resko. Po zaopatrzeniu przez ratowników, poszkodowany został przetransportowany karetką do SOR-u w Gryficach. Ratownik 11,  bez pacjenta udał się w kierunku bazy w Goleniowie.

Poszkodowany obcokrajowiec, to najprawdopodobniej Ukrainiec. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego wypadku. 

Aktualizacja 11.12.2019 r.

Mężczyzna już wczoraj odzyskał przytomność i jest w logicznym kontakcie, nadal przebywa w szpitalu w Gryficach. Czuje się dobrze, w tej chwili trwają jeszcze dodatkowe badania. 

- Mój pracownik jest obywatelem Ukrainy, jest zatrudniony w Polsce legalnie i posiadał wszelkie wymagane uprawnienia do pracy na wysokości - poinformował nasz portal Zbigniew Płoszaj, własciciel firmy wykonującej prace na terenie fabryki Ikea Industry w Resku.

 

 

Lądowanie śmigłowca HEMS na stadionie w Resku:

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x