Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Późna jesień sprzyja infekcjom, a spotkania z pielęgniarką, zazwyczaj nie kojarzą się naszym dzieciom dobrze. Choroba, bolesne zastrzyki, gorzkie syropy i chłodna biel fartucha. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. Maluchy miały szanse dowiedzieć się, na czym właściwie polega ten piękny i bardzo potrzebny zawód. Przy okazji przekonując się ,że medyczne zabiegi, chociaż niekiedy nieprzyjemne, są dla ich dobra. Mogły również, samodzielnie wcielić się w rolę pielęgniarki lub pielęgniarza. Działo się!

Do naszego przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku, na specjalne zaproszenie, przybyła Pani Jolanta Bińczyk- pielęgniarka. Opowiedziała najmłodszym o swoim zawodzie, czym zajmuje się na co dzień jako pracownik służby zdrowia. Przybliżyła przedszkolakom sposoby samodzielnego, lub z niewielką pomocą rodziców, dbania o własne zdrowie.

Na początku spotkania, aby przełamać pierwsze lody i nieśmiałość, dzieci przywitały gościa, wypowiadając słowo „pielęgniarka” w języku angielskim (nurse) i rosyjskim (медсестра). Następnie, Pani Jola, w przystępny sposób zapoznała je z zawodem pielęgniarki, opowiadając o swoich doświadczeniach, jednocześnie demonstrując ciekawym świata najmłodszym narzędzia, jakie są potrzebne do wykonywania zawodu. Przedszkolaki oglądały zawartość apteczki z najwyższym zainteresowaniem, poznając prawidłowe ich nazwy. Dowiedziały się, że apteczka powinna znajdować się w każdym domu, samochodzie, oraz w przedszkolu.

 

WażnymI elementami było utrwalenie numerów alarmowych: 112, 999 oraz praktyczne ćwiczenia w parach w bandażowaniu rąk, nóg i głowy, zakładaniu plastrów z opatrunków w obecności eksperta. Prawdziwy pomiar temperatury i ciśnienia elektronicznym sprzętem, wzbudził entuzjazm wśród dzieci. W ich asyście, Pani Pielęgniarka dokonała pomiaru ciśnienia, wcielającej się przez chwilę w rolę dzielnej pacjentki Pani Dyrektor.
Wizyta Pani Jolanty Bińczyk dotyczyła nie tylko wyrabiania wśród najmłodszych nawyków prozdrowotnych oraz szeroko pojętej higieny ale też zapoczątkowała cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy poprzez czytanie fragmentów książki A. A. Milne, przybliżać będą postać Kubusia Puchatka, patrona naszego przedszkola.

Opowiadanie „Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”, traktujące o przyjaźni, konieczności zdrowego odżywiania się i regularnego ruchu, oraz ukazujące skutki objadania się małym co nieco, doskonale wpisało się w konwencję spotkania.
Społeczność przedszkolna dziękuje pani Joli, za ciekawe spotkanie.

Autor artykułu Natalia Jeżyk Dziuba

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x