Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Późna jesień sprzyja infekcjom, a spotkania z pielęgniarką, zazwyczaj nie kojarzą się naszym dzieciom dobrze. Choroba, bolesne zastrzyki, gorzkie syropy i chłodna biel fartucha. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. Maluchy miały szanse dowiedzieć się, na czym właściwie polega ten piękny i bardzo potrzebny zawód. Przy okazji przekonując się ,że medyczne zabiegi, chociaż niekiedy nieprzyjemne, są dla ich dobra. Mogły również, samodzielnie wcielić się w rolę pielęgniarki lub pielęgniarza. Działo się!

Do naszego przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku, na specjalne zaproszenie, przybyła Pani Jolanta Bińczyk- pielęgniarka. Opowiedziała najmłodszym o swoim zawodzie, czym zajmuje się na co dzień jako pracownik służby zdrowia. Przybliżyła przedszkolakom sposoby samodzielnego, lub z niewielką pomocą rodziców, dbania o własne zdrowie.

Na początku spotkania, aby przełamać pierwsze lody i nieśmiałość, dzieci przywitały gościa, wypowiadając słowo „pielęgniarka” w języku angielskim (nurse) i rosyjskim (медсестра). Następnie, Pani Jola, w przystępny sposób zapoznała je z zawodem pielęgniarki, opowiadając o swoich doświadczeniach, jednocześnie demonstrując ciekawym świata najmłodszym narzędzia, jakie są potrzebne do wykonywania zawodu. Przedszkolaki oglądały zawartość apteczki z najwyższym zainteresowaniem, poznając prawidłowe ich nazwy. Dowiedziały się, że apteczka powinna znajdować się w każdym domu, samochodzie, oraz w przedszkolu.

 

WażnymI elementami było utrwalenie numerów alarmowych: 112, 999 oraz praktyczne ćwiczenia w parach w bandażowaniu rąk, nóg i głowy, zakładaniu plastrów z opatrunków w obecności eksperta. Prawdziwy pomiar temperatury i ciśnienia elektronicznym sprzętem, wzbudził entuzjazm wśród dzieci. W ich asyście, Pani Pielęgniarka dokonała pomiaru ciśnienia, wcielającej się przez chwilę w rolę dzielnej pacjentki Pani Dyrektor.
Wizyta Pani Jolanty Bińczyk dotyczyła nie tylko wyrabiania wśród najmłodszych nawyków prozdrowotnych oraz szeroko pojętej higieny ale też zapoczątkowała cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy poprzez czytanie fragmentów książki A. A. Milne, przybliżać będą postać Kubusia Puchatka, patrona naszego przedszkola.

Opowiadanie „Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”, traktujące o przyjaźni, konieczności zdrowego odżywiania się i regularnego ruchu, oraz ukazujące skutki objadania się małym co nieco, doskonale wpisało się w konwencję spotkania.
Społeczność przedszkolna dziękuje pani Joli, za ciekawe spotkanie.

Autor artykułu Natalia Jeżyk Dziuba

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x