Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W środę 11 grudnia br., patrol policji próbował zatrzymać do kontroli samochód osobowy, kierowca nagle zaczął się szybko oddalać. Funkcjonariusze podjęli pościg.

Cała akcja zaczęła się około godziny 13,  na al. Wolności w Resku.

- 30 latek kierujący samochodem osobowym marki Skoda, nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydawanych poleceń przez funkcjonariuszy. Policjanci podjęli pościg, który zakończył się zatrzymaniem na ul. Buczka - przy myjni samochodowej. W trakcie kontroli okazało się, że zatrzymany miał przy sobie susz roślinny w postaci marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Po przeprowadzonych przez policjantów czynnościach został zwolniony. Był to mieszkaniec gminy Resko - poinformowała nas Arleta Szwacińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

Co grozi mieszkańcowi gminy Resko?

Jeszcze w połowie zeszłego roku za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej groziła grzywna w wysokości 20-5000 złotych. Jeśli kierowca umyślnie zlekceważył polecenia funkcjonariusza, mógł trafić do aresztu i otrzymać od sądu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Od początku czerwca 2017 r. przepisy zaostrzono.

Po okazaniu skruchy i przyznaniu się do błędu, zdecydowana większość składów sędziowskich nakłada na kierowcę grzywnę w wysokości 20-5000 zł bez dalszych konsekwencji. Warto jednak wiedzieć, że ustawodawca przewidział za to wykroczenie również areszt na okres do 30 dni, a także karę w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przestępstwo posiadania niewielkiej ilości narkotyków, nie większej niż kilka gram marihuany, a więc w wypadkach mniejszej wagi - grozi jedna z następujących kar: kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Przy przestępstwie posiadania narkotyków stanowiącym wypadek mniejszej wagi Sądy najczęściej orzekają karę ograniczenia wolności w postaci kilku miesięcy wykonywania pracy społecznej albo karę kilku miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby od 2 do 5 lat.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

KODerasta
-3 # KODerasta 2019-12-13 09:30
Tak właśnie działają wolne, komunistyczne sądy.
Zgłoś administratorowi
Leszek Simonowicz
-8 # Leszek Simonowicz 2019-12-13 09:50
Szczere wyrazy uznania dla policjantów.

Zdecydowana część mieszkańców liczy na więcej aktywności w ramach działań względem (podejrzanych) pieszych, rutynowych kontroli kierowców (w tym wyrywkowej kontroli trzeźwości) oraz dokumentów pojazdów.

Jednocześnie sądzę, że wychowawczy skutek dla przypadkowych wykroczeń odniesie stosowanie pouczeń zamiast mandatu.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x