Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniu 11 grudnia 2019 r. w tętniącej wesołym współzawodnictwem Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Resku odbył się XII Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich.

Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu nie tylko upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych ale także promocję akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w ruchu”. Gośćmi honorowymi łobeskich przyszłych mistrzów olimpijskich byli: Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć, polscy żeglarze, uczestnicy Zawodów Przyjaźni w 1984 r. – Janusz Olszewski i Ryszard Chybiński, oraz Tomasz Paciejewski – Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie.

Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców z 5 gmin: Węgorzyna, Radowa Małego, Łobza, Reska i Dobrej. Łącznie w bardzo emocjonującej rywalizacji uczestniczyło 210 dziewczynek i chłopców z klas I, II i III. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej.

 

Puchar Starosty Łobeskiego za zajęcie I miejsca drużynowo wywalczyły usportowione maluszki z gminy Resko. W skład reprezentacji gminy wchodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Resku oraz w Starogardzie.

Medalami złotymi, srebrnymi i brązowymi w poszczególnych klasach zostali udekorowani:

klasy I – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Łobez 3 miejsce Węgorzyno,

klasy II – 1 miejsce Węgorzyno, 2 miejsce Radowo Małe, 3 miejsce Resko,

klasy III – 1 miejsce Resko, 2 miejsce Radowo Małe, 3 miejsce Łobez.

Za ambitny udział w zawodach wszystkie dzieci zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa z dopiskiem: „Zrobiłeś swój pierwszy krok olimpijski. Brawo! Życzymy dalszych sukcesów sportowych”. Ponadto reprezentacje otrzymały ufundowane przez Starostwo Powiatowe pamiątkowe medale oraz puchary. Organizatorzy pamiętali także o słodkich paczkach dla każdego sportowca – podarki które zostały wręczone dzieciom przez zaproszonych gości.

Resko24.pl/Tekst i zdjecia: Powiatlobeski.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x