Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś, 14 grudnia 2019 r. na DW 152 Resko - Starogard, nawierzchnia drogi została zanieczyszczona nieznaną substancją ropopochodną. Do usunięcia zagrożenia zadysponowano straż pożarną.

Tłusta plama rozciągała się od ul. Chopina w Resku, przez Prusim, aż do okolic parkingu leśnego - jadąc w kierunku Starogardu, gm. Resko. Nie wiadomo skąd pochodzi zanieczyszczenie.

Nie trudno sobie wyobrazić, co mogło się wydarzyć. Przyczepność na drodze, zwłaszcza na zakrętach była bardzo ograniczona, przejeżdżające auta w każdej chwili mogły wpaść w poślizg.

Około godz. 13 rozpoczęto mozolne usuwanie tłustej substancji ropopochodnej z drogi. Działania straży pożarnej polegały na rozsypaniu sorbentu oraz jego późniejszym uprzątnięciu, początkowo akcja była prowadzona głównie na zakrętach. W akcji uczestniczyły zastępy straży z JRG Łobez i OSP Resko. Na kilku odcinkach drogi ruch kołowy odbywał się wahadłowo.

 

Ostatecznie w miejscu zdarzenia pojawiła się firma, która na zlecenie zarządcy drogi usuwa tego typu zagrożenia. Straż pożarna zakończyła swoje działania około godz. 15.30.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

edwef
+2 # edwef 2019-12-14 16:31
Przecież jakby coś się stało to zawsze jest szablonowe wytłumaczenie: "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze"
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x