Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W czwartek 12 grudnia br., odbyło się posiedzenie komisji ds. oświaty i zdrowia Rady Miejskiej. W posiedzeniu uczestniczył pan Ariel Szczotok, który poinformował o postępie prac nad zapewnieniem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Resku.

Z informacji jakie przedstawił wynika, że jest już zapewniona załoga trojga lekarzy (nowych). Współpracę podejmie również dwoje lekarzy dotychczas przyjmujących w spółce COR. W dalszym ciągu publikowane będą też ogłoszenia dla nowych lekarzy.

Przedstawiono planowany sposób funkcjonowania i godziny przyjęć - podczas dyżuru od 8 do 18 ma być dwoje lekarzy, rejestracja na numery od 7.30 do 11.00 potem przyjęcia na bieżąco.

Oddzielone zostaną dzieci zdrowe od chorych i zmieniony nieco układ pomieszczeń. Planowane jest zatrudnienie osoby do rejestracji oraz minimum jednej położnej/położnika. Pielęgniarki już są umówione na współpracę. Do tego podtrzymanie zostanie ambulatorium i punkt szczepień - planowane jest zwiększenie dostępności w ramach różnych programów zdrowotnych.

 

W styczniu - marcu cześć mieszkańców będzie musiała złożyć deklaracje na przepisanie się do innego lekarza - informacja o tym zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższym czasie (jeszcze toczą się rozmowy dotyczące współpracy).

Należy pamiętać że bez względu na złożenie deklaracji - każda osoba potrzebująca pomocy będzie przyjęta. Ewentualne uzupełnienie deklaracji może nastąpić podczas rejestracji.

Aby zapewnić odpowiednie finansowanie następcom spółki COR mieszkańcy - zarejestrowani u lekarzy niezatrudnionych od stycznia 2020 - powinni zadbać o aktualizację deklaracji (nawet jeśli cieszą się końskim zdrowiem, lub ze względu na pracę rzadko bywają w Resku).

Relacje z czwartkowego posiedzenia komisji ds. oświaty i zdrowia przedstawił pan Leszek Simonowicz, członek Rady Miejskiej w Resku.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x