Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, to dla małego dziecka nieopisane wrażenie, które pozostaje w pamięci często do końca życia. Są to emocje, które warto, a nawet należy zgotować małemu dziecku. Nie ma chyba przedszkola, które by nie miało spotkania z Mikołajem.

6 grudnia 2019 zawitał także i do nas, do naszego przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku. Zanim jednak to się stało, przedszkolaki odwiedziły różne bajki, a wszystko to mogło się wydarzyć, dzięki współpracy nauczycieli i rodziców, którzy wystawili dla swoich pociech przedstawienie pt. SPOTKANIE BAJEK. W rolę Narratora wcieliła się Pani dyrektor, która po kolei zapraszała postacie z bajek, a zadaniem dzieci było odgadnąć tytuł bajki.

Pierwsi na scenie pojawili się Jaś, Małgosia, Ptaszek i Baba Jaga. Tuż po nich, Wróżka, Łabędź i Kurka. Na scenę z wielką radością wprowadziła Siedmiu Krasnoludków, Królewna Śnieżka, a z poradami i mądrą głową, weszły Sowa z Kasienią. Z za ,,krzaków" czaił się wilk, który wbiegł na scenę zaraz po Czerwonym Kapturku i próbował przekonać wszystkie zgromadzone dzieci, że będzie już grzeczny.

Na swój występ czekali także Janek z Wiewiórką, którzy wybrali się na jagody oraz Calineczka z Żabą, która wyszła z kwiatka do słoneczka. Dopełnieniem całości była piękna scenografia i kostiumy. Na koniec odtańczono Taniec Radości. Dzieci wystawiły bardzo wysoką ocenę aktorom, bijąc gromkie brawa.

 

Niezwłocznie po obejrzeniu przedstawienia, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, że już długo czekają na Świętego Mikołaja, i że bardzo Go kochają. W drzwiach z dźwiękiem dzwonków pojawił się On, sam Święty Mikołaj, który zaprosił wszystkie grupy do swoich sal, gdzie grzecznym dzieciom rozdawał prezenty. Spontanicznej radości z odwiedzin, tak zacnego Gościa nie było końca. Na pożegnanie obiecał, że pojawi się za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas, za odwagę, za chęć stworzenia tego przedstawienia, za jego realizację i za wrażenia artystyczne. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa wyniósł coś dobrego i pięknego z tego spotkania.

PS. Dziękujemy pięknie wszystkim MIKOŁAJOM, (a było ich aż trzech, w tajemnicy przed dziećmi) za wymarzone prezenty, uśmiechy na twarzy i niezmierzoną radość naszych pociech.

Opiekun Rady Rodziców - Iwona Danielczyk

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x