Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Delikatne, zwiewne, romantyczne, przywodzące na myśl podmuchy letniego wiatru. Takie zasłony nie wszędzie można powiesić. Podpowiadamy, gdzie sprawdzą się delikatne zasłony.

Delikatne zasłony – wybierz, gdy chcesz wizualnie powiększyć salon

Lekkie zasłony, poruszające się nawet przy minimalnym wietrze, wnoszą do pomieszczenia ożywczą świeżość i wizualnie je powiększają. Są dobrym wyborem we wnętrzach niedużych i słabo doświetlonych, na przykład w tych, których okna wychodzą na północ.

Jeśli okno wychodzi na ulicę lub sąsiedni dom, a chcemy zapewnić sobie odrobinę prywatności, można powiesić lekkie zasłony z woalu, które są nieprzezroczyste, a mimo to dobrze przepuszczają światło słoneczne. Nie mają właściwości zaciemniających, więc raczej nie sprawdzą się w sypialni, której okna wychodzą na wschód lub południe, ale już w salonie sprawdzą się idealnie.

Wnętrza w stylu boho – powiew romantyzmu także w oknach

Boho to styl wywodzący się wprost ze środowiska francuskiej bohemy, która narodziła się wśród tamtejszej cyganerii. Pierwotnie był to bardzo kolorowy styl, nawiązujący do artystycznego nieładu i pozostawiający dużą swobodę dekoratorowi wnętrza. Współczesne boho nadal czerpie garściami z pierwotnych założeń, jednak inspiruje się bieżącą modą, stąd ostatnio bardzo dużo wnętrz boho urządzanych jest w bieli i kolorach natury. Co nie znaczy, że nie można urządzić takiego wnętrza w żywych, jaskrawych kolorach.

 

Boho lubi powłóczyste tkaniny, frędzle, fantazyjne dodatki. Zwiewne, delikatne zasłony będą ukoronowaniem stylu, jego wizytówką i kropką nad i. Dla lepszego efektu można obszyć je frędzlami, powiesić na szelkach lub przelotkach, przewiązać taśmami.

 Wnętrza w stylu skandynawskim – lekkość na co dzień

Styl skandynawski zakłada duży minimalizm w urządzaniu wnętrz. Jest wizualnie bardzo lekki, oszczędny, ale przy tym klasycznie elegancki. Korzenie stylu sięgają oczywiście do Skandynawii i zakładają, że dom powinien mieć duże okna, białe ściany, drewniane wykończenia. Dziś nie jest to sztywną regułą, jednak nie da się ukryć, że styl skandynawski preferuje jasne kolory, lekkie meble i dobrze doświetlone wnętrza. W takich domach nie może zabraknąć delikatnych zasłon. Na tle białych ścian dobrze zaprezentują się zasłony w kolorze beżu lub ciepłej szarości. Dobrym wyborem będą także zasłony w szerokie pasy.

Wnętrza w stylu glamour

Styl glamour kojarzony jest raczej z ciemnymi kolorami, ciężkimi zasłonami i takimiż meblami. Jednak współczesne budownictwo nie zawsze wychodzi naprzeciw takim projektom. W małych wnętrzach trzeba zrezygnować z ciężkich mebli na rzecz oszklonych stołów i etażerek, jasnych lekkich komód i wąskich szaf. Tym samym delikatne zasłony znajdą dla siebie miejsce także w tym stylu. Warunek jest jeden – muszą być uszyte z połyskliwej tkaniny. Wszak to glamour – styl, który lubi błyszczeć.

Delikatne zasłony do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym raczej nie wiesza się ciężkich grubych zasłon, choćby dlatego, że mogłyby pochłaniać zapachy. To idealne miejsce właśnie dla lekkich, delikatnych zasłon. Tu najlepszym wyborem będzie bawełna, łatwa w utrzymaniu czystości, zachowująca kolor i kształt nawet po wielu praniach.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x