Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 16 grudnia 2019r. na forum ZS Resko można było usłyszeć dźwięki polsko – angielskich piosenek bożonarodzeniowych, w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej i LO. Ocenie podlegała, m. in., muzykalność, dykcja oraz ogólna prezencja na scenie.

Jako pierwsze wystąpiły uczennice kl. I – III SP: Amelia Starachowska kl. IIIa – I mce, Lena Kmieć kl. IIa – II mce i Laura Znamierowska kl. IIb – III mce. Potem przyszła kolej na starsze roczniki. W kategorii kl. IV-VI najlepiej wypadły: Amelia Wicińska z kl. Vc i Anna Kondrat z kl. VIb, które zaprezentowały tak wysoki poziom, że nie sposób było potraktować je inaczej, jak obu dziewczynkom przyznać I mce. Lena Znajewska z kl. Va „Pastorałką anielską” wyśpiewała II mce.

 

Wśród uczestniczek tej kategorii należy wspomnieć o Antoninie Jaworskiej i Oliwii Morawskiej, reprezentujących kl. VIb. W ostatniej kategorii – kl. VII-VIII i LO umiejętności językowe i wokalne zaprezentowały Aleksandra Adamowicz i Ada Ostrowska (kl. Ia LO). Obie uczennice wyśpiewały równorzędne mce II. Grupę licealistek zasiliła również Julia Panasz z kl. II LO. W tej grupie wystąpiła również Karolina Melon z kl. VIIa. Na pierwszej pozycji uplasowała się Weronika Pniewska z kl. VIIb, która piosenką na bis - „Shake up Christmas” zakończyła tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy.

Po wręczeniu dyplomów i słodkich upominków wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Koordynator Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x