Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cały projekt brzmi "Rewitalizacja Starego Miasta w Resku - przebudowa oraz rozbudowa drogi ul. Sportowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną". Zakończenie prac planuje się na kwiecień 2020 roku.

We wrześniu gmina Resko otrzymała ponad 2,5 mln złotych dofinansowania na ten cel Funduszu Dróg Samorządowych. Droga przez wiele lat nie przechodziła żadnych gruntownych remontów, a jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Po remoncie będzie to doskonałe zwieńczenie niedawno zakończonych prac przy ul. Olsztyńskiej z terenami parku miejskiego i niedawno przebudowanego "Wzgórza Borków".

W związku z realizowaną przebudową, ul. Sportowa zyska nową nawierzchnię oraz chodniki. Oprócz tego, odpowiednio wcześniej zmodernizowane zostaną wszelkie instalacje przebiegające w ciągu drogi, w tym sieć wodno-kanalizacyjna i energetyczna. Pojawi się również nowe oświetlenie. Dzięki tej inwestycji zyska również dawny most kolejowy przy ul. Olsztyńskiej. Jego stalowa konstrukcja zostanie gruntownie oczyszczona i zabezpieczona profesjonalnymi farbami antykorozyjnymi. Odświeżeniu zostaną poddane kamienne cokoły na których spoczywa most, drewniany pokład zostanie w całości wymieniony. Należy dodać, że wszystkie nowe elementy mają nawiązywać do już istniejącej infrastruktury przy "Wzgórzu Borków" oraz ul. Olsztyńskiej.

 

Względy formalne uniemożliwiły wykonanie remontu całej ul. Sportowej. Około 100 metrów drogi, od strony ul. Borków, będzie remontowane po ogłoszeniu kolejnego przetargu.

Remontowana ulica jest częścią trasy "Biegu o Strzałę Widanta". Wszystko wskazuje na to, że podczas najbliższego biegu, zawodnicy przebiegną świeżo wyremontowanymi ulicami Sportową i Olsztyńską.

Obecnie stara nawierzchnia drogi już w całości została usunięta, w tej chwili trwają prace skupiają się przy układaniu nowych instalacji podziemnych. Przebudowę drogi realizuje firma ZUBWiT Mętlowie z Reska, inwestycja w sumie pochłonie ponad 3,8 mln złotych.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x