Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Grudniowe spotkania w Zespole Szkół to czas wzruszeń, podsumowań i noworocznych postanowień. Wicedyrektor szkoły, p. Violetta Dynarska – Adamowicz powitała zebranych, złożyła najlepsze życzenia.

W montażu słowno – muzycznym uczniowie kl. I- III SP oddali to, co najbliższe każdemu człowiekowi: miłość, uśmiech, radość, współczucie. Świąteczne kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych wychowanków ZS Resko, wywołały łzy wzruszenia i wprawiły w nastrój zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

Podczas wieczorku wręczone zostały również nagrody za udział w Świątecznym Konkursie Świetlicowym, wyróżniono także uczestników Konkursu Języka Angielskiego „Mistrz Słówek” dla kl. II i III. Uroczystość uświetnił występ solistki Amelii Starachowskiej z kl. III a, która zajęła I mce w Świątecznym Konkursie Piosenki, uczennica zaśpiewała w j. angielskim.

 

Po wieczorku, uczniowie i nauczyciele, wraz z zaproszonymi rodzicami udali się do klas, gdzie odbywały się klasowe wigilie. Przy dźwięku kolęd, przy bogato zastawionych stołach kultywowano staropolską tradycję łamania się opłatkiem. Wspólne fotografie przy kolorowych choinkach pozostawiły trwały obraz w pamięci zebranych. W radosnych nastrojach wkroczyliśmy w Nowy Rok 2020.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/SP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x