Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Polak, chociaż stąd między narodami słynny,
że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny(…)
Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Miłośnicy twórczości Adama Mickiewicza ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie 18 stycznia br. odwiedzili Teatr Współczesny w Szczecinie. Trzydziestopięcioosobowa grupa uczniów z klas VII- VIII miała okazję zobaczyć „Pana Tadeusza” w nieco nowoczesnej odsłonie.

Spektakl rozpoczął się od udziału publiczności we wspólnej recytacji pierwszych wersów eposu – inwokacji. Chwilę później, tytułowy bohater w XIX-wiecznym stroju wjechał na scenę na … deskorolce. Na widzów czekały też inne niespodzianki, rapujący Podkomorzy, czy Zosia w indiańskim pióropuszu. Humorystyczne przedstawienie licznych wątków utworu nie pozwalało widzom się nudzić.

Uczniowie ze Starogardu ochoczo skorzystali także z zaproszenia aktorów, by wejść na scenę i zrobić zdjęcie z niedźwiedziem. Adaptacja „Pana Tadeusza” w Teatrze Współczesnym to świetna okazja, by spojrzeć na twórczość Mickiewicza z trochę innej perspektywy.

 

Sobotni wyjazd zakończył się po 23-ciej . Dodatkową atrakcją tej wycieczki było „przekąszenie co nieco” w Restauracji McDonalds. Wyjazd zorganizowała Joanna Murat, a opiekunami były Judyta Jędrzejczak i Bożena Wernik.

J.M.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x