Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj, na placu budowy przy ul. Kołobrzeskiej w Resku doszło do przewiercenia gazociągu. Wykonawca robót, prowadził tam prace przygotowawcze pod pale zbrojeniowe.

- Wczoraj, ok. godz.12,00, podczas prac wiertniczych pod pale zbrojeniowe nastąpiło uszkodzenie gazociągu. Należy podkreślić, że prace wiertnicze, w oparciu o mapy ewidencyjne były zaplanowane w taki sposób, aby wiercenie odbywało się poza miejscem zewidencjonowania gazociągu. Wskutek niezgodności ewidencji na mapie z rzeczywistym przebiegiem gazociągu nastąpiło uszkodzenie. Fakt uszkodzenia został natychmiast zgłoszony do właściciela gazociągu. Gaz został odcięty w ciągu ok. 30 minut, a ekipa naprawcza usunęła awarię w ciągu 5 godzin. Sytuacja została opanowana i obecnie nie występuje zagrożenie dla mieszkańców i mienia, a prace są kontynuowane.

Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie

Wczorajsze zdarzenie potwierdza operator G.EN. GAZ ENERGIA.

Jak nas poinformowała Katarzyna Prusaczyk ze spółki G.EN. GAZ ENERGIA, firma prowadząca prace nad przebudową ścieżki rowerowej przy ulicy Kołobrzeskiej, uszkodziła gazociąg PE 90.


Prowadzona w tym miejscu inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowomym oraz ruchu pieszych. Po zakończeniu prac zyskamy łagodny przejazd z zachowaniem dobrej widoczności. W miejscu dawnego wiaduktu powstanie kładka pieszo-rowerowa, a jej podpory będą szeroko rozstawione i na tyle wysokie, aby nie było problemów z bezpiecznym przejazdem.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x