Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zwierzę nigdy nie rozumie, dlaczego zostało porzucone. Ono będzie kochało swojego właściciela i będzie na niego czekało, nawet całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Urząd Miejski w Resku apeluje o zaprzestanie porzucania zwierząt! Przyłączamy się i prosimy o udostępnienia.

Obecnie w czasie pandemii porzucanie zwierząt nasiliło się. Pamiętajmy, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa! W tych trudnych dniach troszczmy się nie tylko o swoich bliskich, ale również czworonożnych członków naszych rodzin! Nie pozwólmy, by padły ofiarą dezinformacji i braku opieki. W sieci pojawia się wiele mitów jakoby zwierzęta przenosiły koronawirusa, a właściciele porzucają z tego powodu swoich pupili.

Już wcześniej podejmowaliśmy ten temat w artykule: Zwierzęta domowe, a koronawirus?

Dzisiaj na osiedlu w Resku podrzucono trzy nowe koty. Dwie to na pewno kocice. Wszystkie kotki są udomowione.

 

Zgodnie z prawem, "porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje", jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności.

W związku z powyższym prosimy osoby posiadające informacje o właścicielach porzuconych zwierząt o przekazanie ich Pani Ewie Bakunowskiej, nr tel.: 91 39 51 503 wew. 22.

Resko24.pl, fot. Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x