Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kolejny, bardzo potrzebny gest skierowany w stronę ratowników medycznych. Tym razem gmina Resko zadbała o bezpieczeństwo ratowników, a co za tym idzie również bezpieczeństwo pacjentów. 

Jak już wszyscy wiemy, spory odsetek wszystkich zakażeń COVID - 19 dotyczy pracowników opieki zdrowotnej, w tym ratowników medycznych - którzy działają na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. W większości przypadków wynika to z braku profesjonalnej ochrony indywidualnej, stąd wielokrotne apele medyków o wsparcie i poprawę bezpieczeństwa ich pracy. 

Dzisiaj właśnie z takim wsparciem ruszyła gmina Resko. Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska oraz Jarosław Strózikowski, inspektor ds Zarządzania Kryzysowego, przekazali ratownikom medycznym z Reska, aż 13 profesjonalnych masek twarzowych z filtrami.

Przekazane maski twarzowe 3M™ to bardzo ergonomiczne rozwiązanie, cechujące się również łatwością użycia i wyjątkowo niską masą. Kompletna maska z filtrami kosztuje ponad 220 zł. Pracując w tego typu zabezpieczeniu dróg oddechowych nie dochodzi do parowania okularów. Maski wyposażone są w system połączeniowy 3M™, który pozwala na podłączenie szerokiej gamy podwójnych filtrów oraz różnych adapterów. Tego typu maski, nadają się do wielokrotnego użytku.

 

Jak podkreślali będący na miejscu ratownicy Artur Piedo i Andrzej Tkacz, ten gest w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo ich codziennej pracy. Od dzisiaj każdy z ratowników pracujących w podstacji Resko, ma zapewnioną profesjonalną ochronę dróg oddechowych. Należy pamiętać, że w czasie pandemii, tylko dobrze zabezpieczony personel medyczny, może w sposób bezpieczny ratować ludzkie życie - mówią ratownicy i dziękują za okazane wsparcie.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x