Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś, około godz. 16.40 doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Kierujący rowerem, z impetem uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR.

Jak się okazało, poszkodowany w wypadku to ratownik medyczny, który dyżuruje m.in. w podstacji w Resku. W profilu społecznościowym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie czytamy, że ratownik doznał urazu kręgosłupa, szczęki i klatki piersiowej. Został zabezpieczony przez swoich kolegów po fachu z filii WSPR w Resku i przekazany zespołowi LPR w celu jak najszybszego przetransportowania do szpitala.

Dzisiejsze zdarzenie potwierdza mł asp. Katarzyna Krzyżaniak, oficer prasowy KPP w Łobzie:

- Około godz. 16.40, na drodze Resko - Piaski, 42 - letni rowerzysta, z niewiadomych przyczyn uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego. Kierujący rowerem był trzeźwy, policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, rowerzysta był przytomny.

Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach. Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z JRG Łobez oraz OSP Resko, ZRM Resko oraz Ratownik 11 - zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x