Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Piesi Jednosci Narodowej niebezpiecznie 02Dziś do naszej redakcji zadzwonił zdenerwowany kierowca. Jak nas poinformował, kilka chwil wcześniej nieomal potrącił pieszą.

W dalszej rozmowie usłyszeliśmy, że obecnie piesi wychodzą dosłownie z każdej strony, do tego ten unoszący się kurz utrudnia widoczność.

Faktycznie, oprócz tego, że kiepsko oznakowane objazdy potrafią wprowadzić w błąd nawet miejscowych kierowców, do tego dochodzi źle zorganizowany ruch pieszych. Obecnie wygląda to tak, jakby kwestie związane z ruchem pieszych były całkowicie pominięte. Piesi przemieszczają się drogą, często pomiędzy samochodami. Całość stwarza bardzo niebezpieczną sytuacje.

Kilka dni wcześniej napisał do nas Leszek Simonowicz, radny miejski:

 "W ostatnich dniach na odcinku remontowanej drogi 4314Z (ul. Jedności Narodowej) w Resku trwają intensywne prace. Podczas nich cyklicznie zmienia się organizacja ruchu. Zwracam uwagę, że podczas tych zmian nie uwzględnia się dostatecznie ruchu pieszych. Przejście przez most nie stanowi problemu, jednak zaraz za mostem (podążając w stronę urzędu) natrafiamy na komunikacyjny chaos. Piesi często nie będąc świadomi możliwości ruchu wchodzą na plac budowy. Proponuję rozważenie zmiany - puszczenia ruchu pieszego drugą stroną mostu, przy porozumieniu z gminą na plac (przystań kajakową) i dalej uliczkami osiedlowymi na płytę rynku. Oczywiście wiązałoby się to z koniecznością przesunięcia sygnalizatora i prawdopodobnie niewielkimi uszkodzeniami zieleni Gminy Resko, być może demontażem krawężnika i barierki (konieczne byłoby odpowiednie uzgodnienie z Urzędem) "

 

Radny poinformował również wydział drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Łobzie. Wierzymy, że zarządca drogi, czyli Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie podejmie stosowne kroki, aby poprawić bezpieczeństwo na remontowanym odcinku drogi.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Mateusz
-44 # Mateusz 2020-05-23 01:12
Cały remąt tego odcinka mam wrazenie ze jest robiony od d... , drugiej strony. Wydaje mi sie ze skoro wykonawca w pierwszej kolejności wziął sie za parkingi i chodniki to niepotrzebnie zrywał stara nawierzchnię asfaltową. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale wydaje mi sie ze zmniejszylo by to cały chaos ktory odbywa sie w centrum naszego pięknego miasteczka . Patrząc na inne inwestycje infrastruktury na terenie naszego miasta moge z całą pewnoscia stwierdzić ze były lepiej oznakowane , trasy dla pieszych byly intuicyjne i bezpieczne . Dla wszystkich czytelników Resko 24 życzę dużo zdrowia więcej cierpliwości i miejmy nadzieje ze remąt na Ulicy Jedności Narodowej szybko minie i że cała inwestycja posłuży na dobrych parę lat
Zgłoś administratorowi
damian
+41 # damian 2020-05-24 11:17
Panie Mateuszu jak się pan nie zna na pracach drogowych to proszę bzdur na zamówienie nie pisać : od d...y strony to pan był chyba robiony, proszę mi pokazać wskazówki do transportu ziemi ,jeżeli pracę zaczęlibyśmy od głównej krzyżówki, musiałby ciężarówki przejeżdżać przez most i blokować przejazd itp. Na tym etapie wykonujemy prace gminy Resko i jeszcze utrudnia się nam w tym przedsięwzięciu wymyślając odszukania rur nie czynnych po to ,żeby wprowadzić chaosów.A najlepiej było by zamknąć całą drogę i skończyłby się docinki tak by zrobiła każda firma która w Resku wykonuje podobne inwestycje ,my szanujemy mieszkańców i sobie robimy utrudnienia. Ten pan radny powinien zawołać burmistrza i pokazać mu rozwiązanie problemu ,bo jest waszym gospodarzem a nie rozpisywać się po portalu i panie radny proszę poszukać pieniążków na rurę na wysokości banku do głównego kolektora bo zostaniecie ze starą rurą tacy mądrzy jesteście do pisania uwag a inwestycji nie potraficie dokończyć 100% Starostwo w Łobzie przyjęło nasze prace wahadłowe z zadowoleniem bo mogliśmy zamknąć drogę i mieszkańców pościć przez Łagiewniki .Resko ma drogi ,że na tym odcinku jest bardzo trudno o objazd samochody osobowe ciężarówki to katastrofa i prosimy o wyrozumiałość ,prosimy o wolniejszy przejazd samochodów osobowych po nawierzchni zastępczej z uwagi na kurz. Kierowcy również powinni szczególnie zwrócić uwagę przejeżdżając ten odcinek na koparki, osoby przechodzące.
Zgłoś administratorowi
Żuk
-48 # Żuk 2020-05-24 19:15
Damian co ty tam w parku jadłeś za grzyby? Co ma kanalizacja pod asfaltem do umożliwienia pieszym korzystania z chodnika. Co ma Burmistrz do organizacji remontu Starosta? Co za pierdolety, że szanujecie ludzi, bo mogliście ruch puścić przez Łagiewniki... przecież to było określone w przetargu który zobowiązaliście się wykonać tak a nie inaczej.

Jedyne co może być zależne od gminy to zakup rury (serio to taki problem przy inwestycji za miliony by zakupić za swoje i kontynuować pracę w międzyczasie dogadać się z gmina?) jednak i tu to nie broszka radnych a WiK i Burmistrza. Dobrze że radny podejmuje interwencje, bo kopiecie jak oszołomy gdy ludzie przechodzą Wam pod koparkami. Plac budowy zabezpieczony jak widać, a Starostwo udaje że nie widzi. Gdzie ZDP, gdzie Nadzór Budowlany, gdzie Radny powiatowy pod którego okiem grzebiecie, gdzie Staroscina którą w końcu jest z Reska?
Zgłoś administratorowi
damian
+50 # damian 2020-05-24 19:42
ŻUCZKU to Starosta wam igłą w oku teraz rozumiem to wasze obciachowe podejście do sprawy. Starostwa inwestycja to tylko nawierzchnia i kropka reszta to inwestycja wasza gminy Resko a jak przyjdziecie to sami nie wiecie czego chcecie nawet planów wam brakuje i każecie szukać po omacku rur które są nie czynne.kanalizacja ma to do siebie ,,że potrzeba rozkopać teren .Burmistrz- jest to wspólne przedsięwzięcie i też powinien wspomagać a wy utrudniacie.
Zgłoś administratorowi
damian
+56 # damian 2020-05-24 19:46
ŻUCZKU bardzo zorientowany jesteś w sprawach przetargu??
Zgłoś administratorowi
Tik tak
-53 # Tik tak 2020-05-25 18:34
Czas mija, a przejść nadal można tylko obok pracujacych koparek. Synchronizacja świateł zasługuje na oklaski. Nikt tego nie widzi z kręcących się kierowników?
Zgłoś administratorowi
Tik tak
-44 # Tik tak 2020-05-29 15:36
Dzisiejszą synchronizacja świateł bije rekordy... Brawa dla panów z drogówki.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x