Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę, 23 maja 2020 r. o godzinie 12.00 na balkonie mieszkania przy ul. Prusa 41/6 wystąpił z recitalem arii operowych chilijski tenor Felipe Cespedes Sanchez.

Śpiewał pięknie, radośnie i romantycznie: O sole mio; Besame Mucho; Granadę; Brunetki, blondynki; Viva Espania... i wiele innych pieśni. Była to wspaniała uczta dla serca i ducha. Tenor Felipe Cespedes pochodzi z Chile.

Studiował w Akademiach Muzycznych w Chile i Hiszpanii. Jest zawodowym śpiewakiem operowym i aktorem. Brał udział w licznych międzynarodowych konkursach i festiwalach, zostając laureatem oraz finalistą wielu z nich. W 2013 r. związał się z Operą na Zamku, a od 2020 r. z Teatrem Polskim w Szczecinie.

Od kilku lat mieszka z rodziną w Szczecinie. Zgromadzona na trawniku publiczność nagradzała artystę gromkimi oklaskami. Po koncercie artysta obdarował zebranych płytami z własnymi nagraniami pieśni operowych oraz rozdawał autografy.

 

Panie z Klubu Kobiet Aktywnych Ka-60 bukietem czerwonych róż podziękowały tenorowi za występ i wręczyły gadżety z promocji Reska przekazane przez dyrektora Centrum Kultury. Felipe Cespedes przybył do Reska na zaproszenie przyjaciół Marii i Janusza Przełomskich. To dzięki ich gościnności mieszkańcy Reska usłyszeli na żywo z ich balkonu znane pieśni operowe w wykonaniu chilijskiego tenora.

Jesteśmy im wdzięczni za to! Sobotnie “spotkanie z operą” było niezwykłe, piękne i wzruszające. Mogliśmy na żywo poznać tenora, posłuchać jego koncertu i oczywiście sfotografować się z nim. Pożegnaliśmy się serdecznie, życząc artyście sukcesów na scenach teatrów i opery. Felipe Cespedes odpowiedział, że chętnie odwiedzi ponownie Resko i z przyjemnością dla nas zaśpiewa.

Wanda Dranczewska (miłośniczka opery)

Nagranie koncertu udostępnił Jan Przełomski

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

korba
-5 # korba 2020-05-26 16:09
Na osiedlu jest jeszcze jeden artysta, puszcza gównianą muzykę w godzinach wieczornych przez głośnik wystawiony za okno. Po swoim "koncercie" nie rozdaje płyt, ale często pizgnie z okna szklaną butelką w krzaki lub na plac zabaw.

Brawa...
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x