Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kilkakrotnie publikowaliśmy informacje o akcji "JEDNO DZIECKO – JEDNO DRZEWO". Dlaczego? Bo to był bardzo dobry pomysł! Niestety, dzisiaj przy ul. Sportowej w Resku, w miejscu gdzie niespełna rok temu posadzono pamiątkowe drzewka, wygląda jak zapuszczony trawnik.

28 września 2019 roku, na zieleńcu przy parku miejskim w Resku posadzono 13 szczęśliwych drzew. Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami będą rosły lipy – posadzone dla dziewczynek i dęby – posadzone dla chłopców. Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie ubiegłorocznej uroczystości, z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Resko, rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składał również Burmistrz Reska.

Wcześniej informowaliśmy: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2780-jedno-dziecko-jedno-drzewo-mamy-juz-pierwsze-pamiatkowe-drzewa-w-resku-fotorelacja.html

 

Dziś to miejsce wygląda na zupełnie zapomniane i zaniedbane, trawa dawno zarosła posadzone drzewka. Widoczne są tylko słupki z pamiątkowymi tabliczkami, ale z daleka wygląda to jak przypadkowo powbijane tyczki. 

Szkoda, bo pomysł na taką akcję był naprawdę rewelacyjny.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x