Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W 2018 roku na terenie Reska, realizowano duży projekt który miał poprawić wygląd terenów zielonych w naszym miasteczku. W sumie na ten cel wydano prawie 4 mln złotych!

Gmina Resko uzyskała nawet dofinansowanie na ten cel, w kwocie przekraczającej 2,5 mln złotych. Inwestycja była realizowana w czterech punktach miasta.

1. Teren „NAD REGĄ”. Teren zlokalizowany przy ul. Polnej, położony w południowej części miasta, bezpośrednio nad rzeką Regą. Teren ten, poprzez mostek nad rzeką Regą, połączony jest z Parkiem Miejskim w Resku.

2. Teren „PRZY STADIONIE”. Teren zlokalizowany przy Alei Wolności, położony w zachodniej części miasta, sąsiadujący ze Stadionem Miejskim, na którym organizowane są różnego rodzaju imprezy sportowe.

3. Teren „PRZY DOMU KULTURY”. Teren zlokalizowany przy ul. Krzywej, znajduje się w granicach Starego Miasta. Jest to obszar położony w centralnej części miasta, nieopodal Rynku. W pobliżu znajduje się Ratusz, sklepy, apteka, restauracja.

4. Teren „ZA WAŁEM”. Teren zlokalizowany przy ul. Olsztyńska, położony we wschodniej części miasta, w pobliżu Parku Miejskiego w Resku.

 

Więcej o wspomnianym projekcie: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2032-zadbaja-o-tereny-zielone-w-resku-poznaj-szczegoly-inwestycji-w-czterech-lokalizacjach.html

Minęły niespełna 2 lata od zakończenia projektu, a za chwilę przy ul. Polnej nie będzie śladu po tak wielkiej inwestycji. Oprócz drewnianych zadaszeń, alejek i oświetlenia, mamy tam piękne chaszczowisko! Po piaskowej "plaży" prawie już nie ma śladu. Zbiornik nigdy nie został,oczyszczony, nie została tam również zainstalowana fontanna napowietrzająca - jak wcześniej zakładał projekt.

Ogólne wrażenie, biorąc pod uwagę, że jest to nowa inwestycja (zresztą bardzo kosztowna), naprawdę przygnębia. Wysoka trawa, pełno chwastów oraz samosiejek klonów. Wielka szkoda, że w tak szybkim tempie, tak ambitny i wielki projekt popada w ruinę. Dzisiejszy wygląd tego miejsca, zaczyna coraz bardziej przypominać stan sprzed rewitalizacji tych terenów.

Resko24.pl 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Janka
+14 # Janka 2020-06-03 15:14
Można było się tego spodziewać że chodziło o inwestycję a nie o to żeby było ładniej. Ciekawa jestem czy odliczono koszta z Polnej za niezrobienie kąpieliska a to duża suma i jak się ma melioracja za centrum kultury skoro po opadach stoi duża woda a mieszkańcy buczą coś złego w tych przetargach się dzieje drogo i nie do końca jest z zgodnie dokumentacją.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x