Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W Gminie Resko w miejscowościach Przemysław i Lubień Dolny trwa projekt Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne.

W sobotę 20 czerwca br. w Przemysławiu odbyło się spotkanie integracyjne Mieszkańców, podsumowujące przeprowadzone działania. W ramach projektu powstała nowa drewniana wiata, której Mieszkańcy nadali nazwę „Wiata pod Dębem”. Koło wiaty posadzone zostały piękne krzewy i kwiaty. Przed wejściem stanęła wspaniała rzeźba, wykonana specjalnie dla Przemysławia przez lokalnego artystę pana Waldemara Mertę. Mieszkańcy zyskali nowe miejsce do spotkań, wypoczynku i zabawy.

Projekt realizowany był wspólnymi siłami grupy inicjatywnej Mieszkańców na czele z panem sołtysem Markiem Wierzbowskim i jego żoną Iloną. Cennej pomocy, szczególnie w sprawach formalno-prawnych, udzieliła Gmina Resko. Organizacyjnie projekt wspiera LOT Powiatu Łobeskiego, jako Realizator projektu.

 

Spotkanie w Przemysławiu wypełniły świetna atmosfera, muzyka, tańce, pyszny poczęstunek i słoneczna pogoda. Sołtys podziękował Mieszkańcom za pomoc przy projekcie oraz za zaangażowanie społeczności w inne miejscowe działania. Przy okazji uczczono także 40-rocznicę ślubu pary Mieszkańców. Był to niezapomniany początek lata. Pełen śmiechu, zabawy, wrażeń, wzruszeń.

W sobotnim spotkaniu z Mieszkańcami Przemysławia uczestniczyli Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Gminy Resko, Rafał Michalczyszyn Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Małgorzata Kuncewicz animatorka lokalna projektu.

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x