Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Radny Miejski interweniował w sprawie organizacji zasad funkcjonowania szkoły, w czasie wzmożonego reżimu sanitarnego. Dodatkowo porusza problem związany z właściwym przepływem informacji ze strony dyrekcji szkoły.

Dzień dobry

W związku z pełnionym mandatem przekazuję prośby od rodziców dzieci rozpoczynających rok szkolny w Szkole Podstawowej w Resku dotyczące:

  • podania do publicznej wiadomości wyników rekrutacji - zgodnie z opublikowanym Regulaminem rekrutacji na rok 2020/2021
  • opublikowania zasad funkcjonowania szkoły w obecnym reżimie sanitarnym - dotyczy również funkcjonowania świetlicy, dostarczania posiłków, dojazdu dzieci do szkoły, dezynfekcji sal, przynoszenia książek, przyborów szkolnych i śniadań przez dzieci i młodzież do szkoły, zasad odbioru dzieci i przyprowadzania do szkoły.

W imieniu rodziców zwracam się również z prośbą o zorganizowanie rozpoczęcia roku szkolnego w sposób najmniej uciążliwy dla rodziców i dzieci - to jest dopuszczenie zorganizowania 3 krótkich apeli dla klas 1-3, 4-8, LO+LZ na wolnym powietrzu (w tym osobno dla dzieci 1-3 w budynku przy Wojska Polskiego) z krótkim spotkaniem z dziećmi i rodzicami w miarę możliwości na wolnym powietrzu.

 

Gromadzenie rodziców przed wejściem na halę wywołuje wśród rodziców niezadowolenie.
Możliwe, że rozwiązania te już są przygotowane - brakuje jednak kontaktu z rodzicami którzy nadal zgłaszają brak przepływu informacji.

Z poważaniem

Leszek Simonowicz Radny Rady Miejskiej

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Dzieci, myjcie rączki
+20 # Dzieci, myjcie rączki 2020-09-01 16:37
Dziś na tym jakże niezbędnym zgromadzeniu można bylo wysłuchać żenujących wypowiedzi, w stylu co mi ślina na język przyniesie (np. o tym że gdyby nie było Covida możnaby zrobić uroczysty apel, wyprowadzić poczet sztandarowy i przygotować hymn a Covid to uniemożliwia... przy czym poczet stał obok a hymn został odegrany... trudno było go zaśpiewać gdy odegrano od połowy). Totalne niezorganizowane. Mimo zakazów wejścia dla rodziców na halę i do szkoły każdy wchodził jak chciał. W zasadzie nie wiadomo po co bo i tak wygoniono rodziców klas drugich i trzecich. Niestety nadal wiele problemów to totalne niewiadome. Dobrze że ktoś interweniuje... ale źle, że nikt nie wyciąga konsekwencji.
Zgłoś administratorowi
Natalia
+19 # Natalia 2020-09-01 20:29
Nic nowego. W starszych klasach było równie ciekawie.
Zgłoś administratorowi
Kaskaa
+15 # Kaskaa 2020-09-01 21:31
>>Witam was bo musze ale jest covid wiec juz sobie idzcie do czerwonej szkoly, zaspiewajcie tylko hymn zeby nie bylo
Zgłoś administratorowi
Marekk
+12 # Marekk 2020-09-01 22:07
Takie pytanko - czy ten alkohol co będzie w szkole to się nadaje do picia?
Zgłoś administratorowi
Fan Grechuty
-7 # Fan Grechuty 2020-09-03 19:25
Ja mam dla was idealne rozwiązanie. Mam na myśli tych, którzy w ostatnim czasie robią dym odnośnie maseczek i przyłbic w szkole. Skoro uważacie że koronawirus to bujda na resorach to zróbcie listę i napiszcie że jeżeli w szkole wybuchnie ognisko choroby to wy, wszystkie osoby z tej listy, pokryjecie koszty leczenia tych dzieciaków, dezynfekcji szkoły i pokryjecie inne szkody. Dorośli którzy powinni świecić przykładem dla dzieciaków zachowują się jak by rozumu nie mieli. Mam przyjemność teraz uczyć dzieciaki w technikum w Szczecinie, NIKOGO nie interesują takie gadki jak wasze teraz. Dzieciak ma mieć maseczkę na korytarzu i używać środków do dezynfekcji i zachowywać dystans. Nie podoba wam się? przypominam, nie dawno były wybory i jedne i drugie, TAKICH SOBIE WYBRALIŚCIE więc do nich miejcie żal, a nie do osób które wykonują swoją prace jaka by ona nie była.
Zgłoś administratorowi
Pozorne dzialania
+9 # Pozorne dzialania 2020-09-03 21:26
Ogniska tworzą się zawsze tam gdzie jest dużo osób. Tym bardziej tam gdzie są dzieci dbające o higienę mniej, nieświadomie przenosząc wirusa. Nie raz z przedszkola wylewała się jelitowka na całe Resko... W poprzednim roku w szkole panowała grypa jaka ze szkoły wyszła na rodziców. Nie ma co przeżywać. Będzie dobrze - przy obecnej śmiertelności więcej ludzi w sile wieku się utopiło w półtora miesiąca wakacji niż zmarło na choroby występujące razem z jednoczesną infekcją od początku roku. Dzieci przechodzą wyjątkowo łagodnie chorobę, często nawet nie stając się jej wektorem.

Ludzie nie tyle protestują bo nie uznają istnienia wirusa, co nie wierzą ze pozorne ruchy wirusa zatrzymają. Maska nawet PP3 ma otwory kilkukrotnie większe niż cząstka wirusa ... Dyrektor od przysiadów nie będąc przygotowanym wprowadza traumatyczne zasady, choć niczemu nie służą. A legenda wśród młodzieży niesie, że ze sam nie zawsze pdpowiednio maskę nosi... jak również nauczyciele, wozni i sprzątaczki. Pytanie więc... po co?
Zgłoś administratorowi
Natalia
+7 # Natalia 2020-09-04 23:07
Co dzień widać pracowników szkoły bez masek. Ciekawie jest też w pokoju nauczycielskim. Dezynfekcja alkoholem to fikcja - widać choćby po napisach na biurkach.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x