Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

1 października 2020 r. odbyły się już ostatnie warsztaty topograficzno - historyczne w ramach projektu „Regenwalde dawniej, Resko dziś”, poprowadzone przez pana Marcina Peterlejtnera.

W zajęciach wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Resku oraz Tomek, uczeń 3 klasy Szkoły Podstawowej – mały historyk, który prowadzi swój kanał w serwisie "YouTube". Serdecznie zapraszam do obejrzenia jego filmików i poznania w jaki sposób można pasjonować się historią, nie tylko naszego miasta.

Spotkanie rozpoczęliśmy na Zamku Borków, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się o etapach prowadzonych badań sondażowych w latach 2014 – 2017, a także zapytać o przełomowe momenty w czasie wykopaliskowych prac. Poznaliśmy również rozwój przestrzenny Regenwalde w ciągu kilkuset lat.

Na koniec podsumowaliśmy wszystkie zajęcia i dokonaliśmy ewaluacji projektu w postaci uzupełnienia 4 plakatów: wiedzy, umiejętności, ludzi i marzeń.

Ewa Kurzyk

 

Zdjęcia Bartosz Daśko:

Relacja Resko24.pl:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x