Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Konkurs „Znajdź olbrzyma” rozstrzygnięty! Największym grzybem tej jesieni okazał się borowik szlachetny.

Lista „olbrzymów” została zamknięta wraz z końcem października. Nadleśnictwo Resko przyjęło wiele zgłoszeń rozmaitych okazów grzybów jadalnych. Jednak w rankingu króluje tylko borowik szlachetny – jedyny, najlepszy i największy!

Niestety, pomimo dużej liczby zgłoszeń, ilość okazów uznanych w rankingu zweryfikował nieubłagany regulamin konkursu. Nadsyłano zdjęcia bez udokumentowanych pomiarów lub np. z pomiarem średnicy kapelusza. Zgłaszano nawet czubajki kanie, które ze względu na blaszki, choć były to niewątpliwie największe owocniki, nie zostały wciągnięte do rywalizacji.

Przypomnijmy więc: aby uznać zgłoszenie za poprawne przede wszystkim liczył się OBWÓD kapelusza i DŁUGOŚĆ trzonu grzyba w mm. Suma tych dwóch parametrów decydowała o zajętym miejscu w ostatecznej klasyfikacji.

 

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy znaleziska, wspaniałego olbrzyma – prawdziwka! Nagrodą w konkursie jest „zestaw grzybiarza”.

Nadleśnictwo Resko dziękuje wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenie lub stawili się z okazem osobiście, za udział w konkursie i chęć podzielenia się efektami grzybobrania.

Jednocześnie zapraszamy znowu – już za rok, do udziału w kolejnej rywalizacji.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x