Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W listopadzie uczniowie szkoły wzięli udział w projekcie historycznym "Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?", którego partnerem jest #BohaterON (to dwie wrocławskie organizacje: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.) UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.

Uczniowie z klas IV-VIII, podczas lekcji historii przyglądali się pracy archeologa, oglądali zabytki archeologiczne, poznawali podstawowe pojęcia związane z tematem projektu. Razem z archeologami byliśmy na wykopalisku archeologicznym, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób udokumentować znalezisko historyczne. 

Zadaniem na zakończenie projektu była praca domowa, polegająca na wcieleniu się w postać archeologa. Uczniowie mieli odnaleźć przedmiot o charakterze historycznym i go opisać, podać jego wymiary, wagę oraz wykonać rysunek poglądowy danego przedmiotu. Znaleziskami okazały się przeróżne rzeczy odnalezione w domu, piwnicy, na podwórku , czy w lesie.

 

Uczniowie doskonale wywiązali się ze swojego zadania. Jestem przekonana, że wśród nich znajduje się przyszły – przynajmniej jeden - archeolog…

Elwira Warnke, koordynator projektu

Resko24.pl/Szkoła Podstawowa w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x