Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Niestety, ponownie otrzymaliśmy niepokojące sygnały ze Starej Dobrzycy! Jezioro najprawdopodobniej znów zostało skażone.

Do naszej redakcyjnej skrzynki dotarły zdjęcia wykonane dziś, nad jeziorem w Starej Dobrzycy. Substancja która unosi się na wodzie, przypomina dokładnie tę samą o której ostatnio informowaliśmy.

Przypomnijmy, 14 grudnia 2020r. służby ratownicze zbierały substancje która doprowadziła do skażenia jeziora Stara Dobrzyca. Więcej w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/3294-nad-jeziorem-stara-dobrzyca-interweniowaly-sluzby-zdjecia.html

Już wtedy sygnalizowaliśmy, że tak naprawdę nikt dokładnie nie stwierdził, skąd pochodziło zanieczyszczenie i z jakim rodzajem substancji mieliśmy do czynienia. Jak wynika z przesłanej dokumentacji fotograficznej, sytuacja powtórzyła się i wygląda identycznie jak w grudniu.

W międzyczasie pojawiły się teorie, że coś zalega na dnie jeziora i właśnie się rozszczelniło. Inne mówią o tym, że ktoś coś wlał do wody, była też teoria o farbie z pomostów która spłynęła do zbiornika. 

Jezioro w Starej Dobrzycy jest jedynym miejscem wypoczynku nad wodą na terenie gminy Resko, bardzo popularnym i malowniczym. W ostatnich latach, cały czas obserwujemy drastyczny spadek poziomu wody - jezioro wysycha!

Teraz pojawiło się skażenie wody, substancją niewiadomego pochodzenia. Być może to już najwyższy czas, aby zbadać dokładnie stan jeziora w Starej Dobrzycy.

 

Resko24.pl/fot. Czytelnik

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x