Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 3 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Tym razem była to uroczystość klasowa, na którą czekaliśmy bardzo długo z powodu pandemii.

Stan zagrożenia epidemicznego w kraju spowodował, iż wspomniane wydarzenie musiało zostać przesunięte w czasie i mogło odbyć się dopiero po powrocie do szkoły. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Ryszarda Czaban.

Każdy uczeń został dotknięty wielkim ołówkiem przez panią dyrektor i otrzymał pamiątkowy dyplom. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie.

 

W tym dniu odbyło się również pasowanie na czytelnika biblioteki, którego dokonała również pani dyrektor, a dyplomy czytelnika wręczyła pani Malwina Stokowska. Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności poprzez wygłoszenie krótkich wierszy i zaśpiewanie piosenek. Rodzice, którzy nie mogli uczestniczyć w tej uroczystości, przygotowali dla dzieci prezenty i poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawca kl. 1 Izabela Mieczaniec

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x