Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Studnia zdrojowa Resko 01Większość z nas pije, żeby nawodnić organizm i ugasić pragnienie. Odpowiednia woda może jednak przynieść liczne korzyści zdrowotne, jak chociażby łagodzenie dolegliwości żołądkowych czy wspomaganie pracy nerek. Istniejąca od zawsze studnia na rynku miejskim w Resku będzie miała nowe znaczenie, jak się okazuje skład wody z tego ujęcia czyni ją wyjątkową.

Wody mineralne to wody podziemne, które różnią się od wody z kranu tym, że nie zawierają żadnych zanieczyszczeń i mają stabilną zawartość minerałów. W zależności od stężeń poszczególnych pierwiastków, mogą być mniej lub bardziej zmineralizowane. Wody lecznicze wyróżniają się natomiast szczególnie dużą ilością rozpuszczonych w nich gazów i soli, dzięki czemu nabierają specjalnych właściwości i mogą być wykorzystywane w celach zdrowotnych. Lecznicze wody mineralne oczywiście też są pozbawione zanieczyszczeń.

To, jaki skład ma woda lecznicza, zależy od budowy terenu i panujących tam warunków. Ukształtowanie terenu jest więc decydujące przy wyborze miejsca ujęcia wody. Woda którą można pozyskać ze studni w Resku łączy w sobie zalety wód mineralnych i wód leczniczych. Dlatego właśnie jej unikatowy skład, otwiera furtkę na ciasny już rynek wód butelkowanych i nowe możliwości promocji naszego miasteczka.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Właśnie okazuje się, że to znane przysłowie ma swoje idealne odzwierciedlenie w Resku. Dokładniej rzecz ujmując, dobro bijące z ziemi mamy na wyciągnięcie ręki. 

Zwłaszcza teraz, w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych, kiedy tak bardzo pragniemy być oczyszczeni, warto skorzystać z mocy wody. Najprostszy rytuał oczyszczenia to zwykłe zanurzenie rąk w czystej, płynącej wodzie i przetarcie nią twarzy w intencji nowego początku. Wiele par nowożeńców mogłoby bieżyć doń wprost z kościoła. Tak, właśnie teraz pojawia się wiele pomysłów na wykorzystanie tego lokalnego dobrodziejstwa.

Dział promocji Urzędu Miejskiego w Resku jest wprost zasypywany ofertami firm zewnętrznych, które już chcą rozpocząć butelkowanie naszej wody. Niebawem rusza kampania informacyjna oraz zostanie ogłoszony konkurs na nazwę wody i projekt etykiety.

Jak wynika z pierwszych informacji, cały projekt ma być realizowany zgodnie z najnowszymi wymogami przepisów ochorony środowiska i utrzymany w tonie "EKO", dlatego oferty firm które chciałyby rozprowadzać wodę w plastikowych butelkach, już zostały odrzucone. 


Artykuł primaaprilisowy: Sprostowanie do artykułu o butelkowanej wodzie z Reska

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ja
0 # Ja 2021-04-13 13:28
No to teraz za luk wody ze studni bedziemy slono płacili.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x