Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Losie S6 06Dwa łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez ruchliwą drogę ekspresową.

Na terenie leśnictwa Płoty zauważono dwa łosie – klępę z łoszakiem, które usilnie chciały przejść przez drogę szybkiego ruchu S6. Rzadko widywanym w naszych okolicach zwierzętom postanowili pomóc strażnicy leśni z Nadleśnictwa Resko nakierowując je na przejście dla dzikiej zwierzyny, jednak bezskutecznie. Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy zarządu drogi, zabezpieczając teren i uniemożliwiając łosiom wtargnięcie na drogę.

Ostatecznie na miejsce przybył Pan Marcin Grzegorzek z "Dzikiej Zagrody" w Jabłonowie koło Mirosławca, przedstawiciel Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Postanowiono o tymczasowym uśpieniu zwierząt. Łosiom zostały założone obroże telemetryczne z nadajnikami GPS służące do śledzenia tras ich migracji. Obezwładnione zwierzęta bezpiecznie przetransportowano na drugą stronę drogi ekspresowej i uwolniono na łące.

Po przebudzeniu klępa z łoszakiem ruszyli w dalszą drogę.

Dzięki współpracy tylu służb udało się uchronić te piękne zwierzęta oraz użytkowników drogi szybkiego ruchu przed tragedią.

fot. Roman Janczyszyn

Resko24.pl/Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Jurek
+2 # Jurek 2021-04-20 20:35
Brawo dla pracowników ,,Dzikiej Zagrody'' w Jabłonowie. Dzięki nim widziałem w Miłogoszczy Rysia. Tak dalej Panowie.
Zgłoś administratorowi
rudawy
0 # rudawy 2021-04-21 09:32
Drogowa fuszerka i oszczędzanie na bezpieczeństwie przed GDDKiA. Przyrodnicy już na etapie projektowania drogi wnosili uwagi o konieczności wybudowania odpowiednich przejść dla zwierząt. GDDKiA zignorowała ten głos. Ciekawe kto poniesie konsekwencje jak dojdzie do tragedii.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x