Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Labun Wielki pomoc ZRM 03Wczoraj w godzinach wieczornych, zespół ratownictwa medycznego z Reska potrzebował wsparcia. Do akcji dołączyła straż pożarna i policja.

Jak wynikało z pierwszych informacji, pomocy potrzebowała kobieta, która była zamknięta w swoim mieszkaniu w Łabuniu Wielkim. Do czasu dotarcia ratowników udało się jednak otworzyć drzwi, wcześniejsze podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz mieszkania przebywała kobieta, która ze względu na pogorszenie stanu zdrowia potrzebowała pomocy medycznej i pilnego transportu do szpitala.

Wczorajsze zdarzenie potwierdza mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch - oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 21:58, że wewnątrz mieszkania przebywała kobieta która nie dawała oznak życia, była zamknięta. W związku z tym do Łabunia Wielkiego zadysponowano zastęp straży pożarnej z OSP Resko. Ostatecznie nasi ratownicy pomagali w transporcie do karetki, dalej już ratownicy medyczni udzielali pomocy i przetransportowali kobietę do szpitala. Działania druhów z Reska zakończyły się o godz. 22.45 - powiedział mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch.


Współpraca służb

Warto przypomnieć, że z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne współdziałają służby, które są ustawowo powołane do pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W szczególności są to: Państwowa Straż Pożarna, Policja, ale również Górskie, Tatrzańskie i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i inne stowarzyszenia i organizacje, które wykonują działania ratownicze w ramach swoich zadań statutowych.

Wojewoda prowadzi rejestr jednostek współpracujących z systemem. Ratownicy z wymienionych jednostek mogą wykonywać tzw. kwalifikowaną pierwszą pomoc. Tytuł ratownika uzyskują po ukończeniu kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tytuł ratownika nie jest równoznaczny z tytułem ratownika medycznego - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x