Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pozar Gdanska Resko 02Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Swoje święto, strażacy rozpoczęli od nocnej akcji na ul. Gdańskiej w Resku.

Tuż po północy, doszło tam do pożaru zabudowań gospodarczych. W akcji gaśniczej uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Resko i JRG Łobez.

W pomieszczeniach gospodarczych składowano drewno opałowe, pożar zauważyła przypadkowa osoba i zaalarmowała właścicieli terenu oraz służby ratownicze.

Akcja zakończyła się po godz. 2.

lucjan gelomejBudził mieszkańców sąsiadujących posesji i wezwał straż pożarną

Dzisiejszy nocny pożar zauważył młody mieszkaniec Reska - Lucjan Gełomej. Natychmiast zareagował, dokładnie 12 minut po północy wykręcił nr alarmowy 998.

- Najpierw zauważyłem kłęby dymu, później ogień. Wiata już praktycznie cała była objęta ogniem, nie zastanawiałem się długo, zaalarmowałem właścicieli sąsiadujących posesji i wezwałem straż pożarną - relacjonuje Lucjan.

Nam pozostaje tylko pogratulować przytomności umysłu i odpowiedniej reakcji. Dzięki takiej postawie udało się zapobiec większym stratom, być może tragedii.


Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Codziennie narażacie swoje życie, by ratować nasze. W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników Portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Strażacy pełnią służbę każdego dnia, o każdej porze roku. Przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, powiatu i gminy. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x