Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wielofunkcyjne boisko sportowe, właśnie powstaje tuż przy Szkole Podstawowej w Starogardzie. Można śmiało stwierdzić, że to mały kompleks sportowy.

Tego typu inwestycje na pewno cieszą dzieci i młodzież, ale również lokalną społeczność. Koszt inwestycji to: 1 242 300,00 zł w tym dofinansowanie w wysokości 75% kosztów kwalifikowalnych tj. w kwocie 931 725,00 współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Boisko, bieżnia i skocznia wraz zagospodarowaniem terenu oraz jego oświetleniem. Do tego wszystkiego drobne elementy architektury oraz stół pingpongowy - te elementy na pewno uatrakcyjnią teren przy szkole. Boisko o wym. 60 x 30 metrów z nawierzchnią poliuretanową w kolorze zielonym, będzie wyposażone w dwie bramki oraz cztery stojaki do piłki koszykowej. Bieżnia o dł. 60 metrów będzie niebieska, nawierzchnia poliuretanowa. Bieżnia do skoku w dal o dł. ponad 31 metrów zostanie zakończona zeskocznią z piaskiem, nawierzchnia poliuretanowa w kolorze szarym. Cały teren będzie ogrodzony, a obiekt uzupełnią funkcjonalne elementy małej architektury i roślinność.

Na pewno będzie to doskonała baza sportowa, dla dzieci i młodzieży ze Starogardu i okolic. Termin zakończenia prac, planowany jest na 29 października 2021 roku.

 

rys. Plan sytuacyjny nowego boiska w Starogardzie

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x