Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Relacja z mistrzostw oczami zawodniczki.

„We wtorek (01.06.2021) rano, wszyscy zebraliśmy się pod budynkiem gimnazjum w Resku. Wsiedliśmy do busa i pojechaliśmy w stronę Złocieńca. Po drodze jedni spali, a inni grali w państwa miasta, aby podróż szybciej nam minęła. Im byliśmy bliżej stadionu tym bardziej się stresowaliśmy. Po dojeździe szybko przebraliśmy się w stroje klubowe i pobiegliśmy na rozgrzewkę. Pierwszą konkurencją była piłeczka palantowa, w sumie dla większości był to najmniejszy stres, ale dla kilku innych osób największy. Druga konkurencja to był skok w dal. Tu była chwila wielu załamań.

Co chwilę słyszeliśmy "SPALONY!", "WYCIĄGNIJ NOGI!" albo "A GDZIE RĘCE?". Tym bardziej nie pomagało nam to, gdy zawodniczki z przeciwnej drużyny które osiągały większe wyniki, cieszyły się gdy my się poddawałyśmy. Kolejny był bieg na 60 metrów, tu było już lepiej ale emocje nie zeszły z nas do końca. To wydawało się łatwe, bo niby mały dystans, ale tu trzeba było się postarać bo była to jedna z najbardziej punktowanych konkurencji. Tu poszło szybko i sprawnie. I na końcu była konkurencja której najbardziej się bałyśmy, 600 m. Tu trzeba było mieć dobrą taktykę. Na mecie niektórzy nie mogli oddychać, ale jednak po biegu wszyscy stwierdziliśmy że nie było tak źle.

Nadszedł czas na dekoracje i wyniki. Usłyszałyśmy najpierw 8 miejsce, 7,6,5,4 i gdy usłyszałyśmy ze załapałyśmy się na podium zaczęłyśmy skakać i śmiać się. Potem było 3 miejsce ale to nadal nie my, nagle słyszymy "Miejsce drugie ZS Resko". Byłyśmy tak uradowane że wszystkie zebrałyśmy się i zaczęłyśmy się przytulać i skakać w kółku.

Nasza radość była nie do opisania, odebrałyśmy nagrodę i dowiedziałyśmy się ze będą też nagrody indywidualne. W rzucie piłeczką palantową 2 miejsce zdobyła Amelia Wańcowicz z wynikiem 40,5. W skoku w dal 3 miejsce zajęła Oliwia Wójtowicz z wynikiem 4,37m. A najwięcej punktów zebrała Maria Habrych na 3 miejscu z wynikiem 290 pkt. Z medalami oraz pucharem wszystkie zadowolone wsiadłyśmy do busa i pojechałyśmy do domu. Po drodze nasza trenerka P. Justyna wpadła na pomysł pojechania na lody z okazji wygranej i z okazji dnia dziecka. Lody były przepyszne.

Zjadłyśmy wszystko ze smakiem i wróciłyśmy do domu. Po drodze śpiewałyśmy piosenki, bo miałyśmy tyle energii. Pod szkołą wysiedliśmy i zrobiliśmy sobie zdjęcie. Miałam wrażenie że takie szczęście przyniósł nam dzień dziecka ale to raczej były nasze umiejętności które ukształtowali nasi trenerzy”

Wiktoria Bus kl. 6a


Skład zespołu:

  1. Maria Habrych
  2. Lena Znajewska
  3. Marcelina Kęsy
  4. Oliwia Wójtowicz
  5. Amelia Wańcowicz
  6. Wiktoria Bus

Trenerzy: Justyna Grankowska, Arkadiusz Majewski

Klasyfikacja końcowa:

1.Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku 1282

2 . Zespół Szkół w Resku 1265

3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie 1155

4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Barlinku 1140

 5. Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku 1064

6. Szkoła Podstawowa  w Pyrzycach 1063

7. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Koszalinie 985

8. Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie 845

9.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdwinie 839

Nagrody indywidualne:

Najlepsze zawodniczki w skoku w dal:

1. Amelia Kacprzak - 4,53 m. - SP z OI Pyrzyce

 2. Ada Stradomska - 4,48 m. - SP 4 Barlinek

3. Oliwia Wojtowicz - 4,37 m. (4,37 m.) - ZS Resko

 Najlepsze zawodniczki w rzucie piłeczką palantową:

1. Barbara Grejman - 41,5 m. - SP 2 Chojna

2. Amelia Wańcowicz - 40,5 m. - ZS Resko

3. Zuzanna Neumann - 40,0 m. - SP 17 Koszalin

Najlepsze  zawodniczki indywidualnie w czwórboju LA:

1. Maja Kowieska - 302 pkt. - SP 1 Szczecinek

2. Barbara Grejman - 293 pkt. - SP 2 Chojna

3. Maria Habrych - 290 pkt. - ZS Resko

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x