Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Brzmi dość nieprawdopodobnie, ale to nowy pomysł i początek kolejnej wyprawy podróżnika z Reska. Dzień przed jego wyjazdem, mieliśmy okazję przeprowadzić bardzo ciekawą rozmowę.

Maciej Ciebiera, zawodowo optometrysta, pasjonat - podróżnik i autor fanpage'u "La Vida Loca". Swoje dzieciństwo spędził w Resku, był pierwszym rocznikiem gimnazjum. W związku ze swoją dalszą edukacją wyjechał do Poznania, tam studiował optykę okularową na wydziale fizyki. Obecnie jest Product Managerem w firmie Hoya, specjalizującej się w produkcji soczewek okularowych. Jak mówi sam o sobie, nie czuje się mieszkańcem Warszawy i zawsze utożsamia się z Reskiem. Tak naprawdę nigdy się stąd nie wyprowadził i zawsze chętnie powraca do naszego miasteczka, rodziny i przyjaciół.

Jak usłyszeliśmy w rozmowie, odwiedził już pół świata. Maciek nauczył się łączyć swoją pracę zawodową, z pasją do podróżowania. Dzięki możliwości pracy zdalnej, właśnie zaczął realizować swój nowy pomysł. Rynek miejski w Resku był początkiem kolejnej wyprawy, tym razem na rowerze do Stambułu w Turcji. We wtorek 1 czerwca o godz. 8, Maciek wyruszył w swoją kilkumiesięczną podróż. Ma do przejechania około 2500 kilometrów, a w Stambule ma być w sierpniu.

Dzień przed wyjazdem, spotkaliśmy się na rynku miejskim w Resku. Później przeszliśmy do zamku Borków, tam długo rozmawialiśmy o podróżach, ale również o jego dzieciństwie w Resku i przygotowaniach do podróży rowerem.

Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy. 

Spotkanie w Resku:

Zdjęcia z fanpage'u "La Vida Loca:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x