Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Brzmi dość nieprawdopodobnie, ale to nowy pomysł i początek kolejnej wyprawy podróżnika z Reska. Dzień przed jego wyjazdem, mieliśmy okazję przeprowadzić bardzo ciekawą rozmowę.

Maciej Ciebiera, zawodowo optometrysta, pasjonat - podróżnik i autor fanpage'u "La Vida Loca". Swoje dzieciństwo spędził w Resku, był pierwszym rocznikiem gimnazjum. W związku ze swoją dalszą edukacją wyjechał do Poznania, tam studiował optykę okularową na wydziale fizyki. Obecnie jest Product Managerem w firmie Hoya, specjalizującej się w produkcji soczewek okularowych. Jak mówi sam o sobie, nie czuje się mieszkańcem Warszawy i zawsze utożsamia się z Reskiem. Tak naprawdę nigdy się stąd nie wyprowadził i zawsze chętnie powraca do naszego miasteczka, rodziny i przyjaciół.

Jak usłyszeliśmy w rozmowie, odwiedził już pół świata. Maciek nauczył się łączyć swoją pracę zawodową, z pasją do podróżowania. Dzięki możliwości pracy zdalnej, właśnie zaczął realizować swój nowy pomysł. Rynek miejski w Resku był początkiem kolejnej wyprawy, tym razem na rowerze do Stambułu w Turcji. We wtorek 1 czerwca o godz. 8, Maciek wyruszył w swoją kilkumiesięczną podróż. Ma do przejechania około 2500 kilometrów, a w Stambule ma być w sierpniu.

Dzień przed wyjazdem, spotkaliśmy się na rynku miejskim w Resku. Później przeszliśmy do zamku Borków, tam długo rozmawialiśmy o podróżach, ale również o jego dzieciństwie w Resku i przygotowaniach do podróży rowerem.

Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy. 

Spotkanie w Resku:

Zdjęcia z fanpage'u "La Vida Loca:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x