Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Podglądamy, co słychać u rysia zamieszkującego lasy wokół Reska.

11 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rysia. Z tej okazji prezentujemy galerię zdjęć, której autorem jest leśniczy Medard Bajlak opiekujący się lasami w pobliżu Mołdawina i Łosośnicy. Właśnie w tych lasach ostatnimi czasy można było spotkać na swej drodze tego wspaniałego kota.

Z okazji swojego święta wszystkim rysiom życzymy nieustannego poszerzania swoich horyzontów, udanych łowów oraz jak najmniej spotkań z człowiekiem.

Zachęcamy także do lektury ciekawego artykułu z 2020 roku na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki o populacji polskich rysi:
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C82643%2Cw-czwartek-miedzynarodowy-dzien-rysia-gatunku-bardzo-rzadkiego-w-polsce.html


Resko24.pl, fot. Nadleśnictwo Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x