Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę w Resku odbył się "Mecz Legend Mewy Resko". Jest to cykliczna, charytatywna impreza dedykowana Zuzi Antczak, dziewczynce chorującej na SMA.

Była to też okazja do spędzenia czasu w miłej, piknikowej atmosferze. Zwłaszcza po tak długim okresie izolacji, związanej z pandemią COVID-19, dziś mogliśmy się spotkać i spędzić miło czas. Oczywiście głównym punktem programu był mecz i to kolejny dowód na to, że razem można więcej - można się przede wszystkim bardzo dobrze bawić.

W czasie tegorocznej edycji meczu legend, tradycyjnie nie zabrakło domowego ciasta, miłej atmosfery i atrakcji dla dzieci. Sam mecz przebiegał w miłej atmosferze, co prawda wygrali "czerwoni", ale według nas "zieloni" wykazywali się większą empatią. Ostatecznie o wygranej zdecydowały rzuty karne. 

Jak można było zauważyć w czasie dzisiejszej imprezy, jesteśmy spragnieni integracji. W ostatnich, zresztą bardzo ponurych miesiącach, na pewno bardzo nam tego brakowało. 

Cały dochód z dzisiejszego meczu został przekazany dla Zuzi Antczak, która choruje na SMA. W sumie udało się zebrać pokaźną kwotę, bo aż 7.657 zł i 96 gr!

Poniżej zamieszczamy obszerną relację, mamy też osobiste podziękowania od Zuzi. Można je zobaczyć w relacji filmowej z tegorocznej edycji "Meczu Legend Mewy Resko".

Należy również dodać, że bez bezinteresownego zaangażowania wielu osób, firm i instytucji, nie można by tego tak wspaniale zorganizować.

Tegoroczną edycję meczu wspomogli: Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Miejski w Resku, Piekarnia Bujnowski, Studio Dao, Pogoń Szczecin, Mozaika Resko, Małgorzata i Krzysztof Trybuchowscy, Klaudiusz Wasiak, Małgorzata Zygmunt Święciccy, Sołectwo Ługowina, Centrum Kultury w Resku, Justyna Gutowska, Adrianna Moskwa, Magdalena Merta, Małgorzata Jędrzejewska, Salon kosmetyczny Dermoclub, Salon kosmetyczny Beauty Clinic, Beata Jędrasik Mobil-Hurt, Waldemar Merta, Pani Ola, Baltic Berry Szczecin, Stowarzyszenie Resko Maskuje, Centrum Usług Społecznych w Resku, Przedszkole Miejskie w Resku.

Fotorelacja z meczu:

Resko24.pl, fot. Piotr Bartnicki

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x