Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniu 07 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół w Resku obchodzony był Dzień Fizyki i Chemii.

Uczniowie klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w warsztatach fizycznych i chemicznych przygotowanych i przeprowadzonych przez p. Bożenę Tomalę, p. Martę Puziarską oraz uczniów I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Resku.

Podczas tego dnia uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne. Bardzo efektowne były to pokazy, w których badano ciecz nienewtonowską, właściwości dwutlenku węgla, jak powstaje tęcza i zjawisko burzy, malowano na mleku, sprawdzano gęstość substancji, rozpoznawano zapachy i tworzono siwy dym.

Zaskakująco, najbardziej lubianym przez uczniów doświadczeniem była płonąca ławka Na koniec, po dniu pełnym wrażeń uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej otrzymali Dyplom Naukowca. Cała impreza odbyła się na świeżym powietrzu w reżimie sanitarnym.

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x