Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Poezja − wzruszenie i powiew,
który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem”

Czesław Miłosz

RWP 2021 03Tegoroczna Wiosna Poezji pomimo pandemii zaowocowała kilkoma ważnymi wydarzeniami. Pierwszym i niewątpliwie bardzo prestiżowym było umieszczenie na wystawie w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie obszernej relacji poświęconej Reskiej Wiośnie Poezji.

Wydarzenie dokumentowało 70 - lecie działalności Związku Literatów Polskich na terenach naszego województwa. Nasza aktywność poetycka na stałe wpisała się do historii ZLP, tym bardziej, że w 2019 roku Resko było gospodarzem prapremiery Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO.

Kolejnym istotnym wydarzeniem dokumentującym nasze dotychczasowe działania był artykuł pt. Reskie reminiscencje poetyckie zamieszczony w ogólnopolskim periodyku Pryzmaty.

Bieżący rok szkolny zakończyliśmy konkursem poetyckim, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, bowiem z Zespołu Szkół Podstawowych w Resku oraz ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie wpłynęło 78 wierszy. To niezwykłe, że mamy tak wielu młodych poetów na terenie naszej gminy.
Utwory poetyckie zostały zamieszczone na stronach internetowych obu szkół a także pokazane mieszkańcom Reska na tablicach wystawowych znajdujących się wokół rynku.

Dziękuję uczniom za twórcze zaangażowanie w poezję. Za podzielenie się swoją wrażliwością i przemyśleniami związanymi ze szkołą, przyjaciółmi oraz radościami
i smutkami dnia codziennego. Przeżyte przez Was sytuacje stały się inspiracją do stworzenia niezwykłych utworów poetyckich.

Joanna Murat

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Joanna Maurat

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x