Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

,,Bo nasze przedszkole,
to jedna rodzina..."

W piękny i upalny sobotni dzień (19 czerwca 2021), na terenie Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, został zorganizowany IV Festyn Rodzinny, który po tak długiej przerwie, licznie zgromadził społeczność, nie tylko przedszkolną.

Na zaproszenie zawitali: Starosta Powiatu Łobeskiego - Renata Kulik, Wicestarosta - Krzysztof Gwóźdź, Burmistrz Reska - Arkadiusz Czerwiński, Radni Rady Miejskiej w Resku: Przewodniczący - Jan Czaban i Lilia Piskło, a także Państwo Urszula i Zdzisław Wiszniewscy - Usługi BHP, jak również Sanepid Łobez.

Przedszkolaki przywitały wszystkich piosenką oraz tańcem. Festyn otworzyła Nasza Pani Dyrektor - Marzanna Knap. Kilka ciepłych słów na powitanie powiedziała, Starosta Powiatu Łobeskiego - Renata Kulik.
Na imprezę przygotowano szereg atrakcji: zabawy taneczne, integracyjne, sportowe, konkursy, bańki, sztuczny śnieg, Kubuś Puchatek w Stumilowym lesie, malowanie tatuaży, które poprowadziła Mobilna Szkoła Tańca i Fitnessu wraz z Dj Kiero Team. Ma się rozumieć, że taka impreza nie mogła odbyć się bez dmuchańca. W ofercie festynu nie mogło zabraknąć stoisk z: ciastami, kawą i herbatą, cukrową watą, popcornem, pysznymi lodami, orzeźwiającą lemoniadą oraz grillowaną kiełbaską. Gorącą atmosferę chłodziła kurtyna wodna, nad którą czuwali strażacy.

Głównym celem organizatorów było zintegrowanie społeczności lokalnej poprzez aktywną współpracę oraz umożliwienie uczestnictwa w życiu przedszkola dzieciom, które od pierwszego września przekroczą próg naszej placówki.

Serdecznie podziękowania należą się Radzie Rodziców przy Przedszkolu Miejskim w Resku, która pomimo trudnej sytuacji covidowej z wielkim zaangażowaniem pracowała na rzecz naszego przedszkola. Zorganizowanie Festynu z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, którzy przyczynili się do zrealizowania naszego pomysłu. Za fotorelację dziękujemy naszej wspaniałej Pani fotograf - Kindze Bus.
Można jednogłośnie powiedzieć, że wszyscy byliśmy stęsknieni za tego typu imprezami. Wszyscy dążymy do normalności. Brakowało nam uśmiechu i radości, dlatego zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców. Cudownie spędzony czas, utwierdził nas tylko w przekonaniu do zorganizowania kolejnej imprezy.

I. Danielczyk, Ż. Babak

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x