Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Jeśli lubisz coś robić, robisz to dobrze”

18 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie wraz z wychowawcą, wzięli udział w zawodach Paintballu na poligonie w Chełmie Gryfickim.

Ósmoklasistów wprowadzenia w realia pola walki i nauczenia taktyki bezpiecznej obsługi broni przeprowadzili żołnierze zawodowi. W programie zabaw przede wszystkim mieliśmy aktywnie spędzić czas, przełamać własne bariery oraz lęki, bezpiecznie przeżyć wyjątkowe emocje i wspaniale się bawić. W trakcie zabaw paintballowych musieliśmy wykazać się zdolnością logicznego myślenia i racjonalnego podejmowania decyzji. W tej grze liczy się kreatywność, spryt, pomysłowość i umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji.

Mimo bardzo wysokiej temperatury daliśmy radę i spoceni wracaliśmy z pola walki. To nie był koniec atrakcji na poligonie. Po krótkiej przerwie uczniowie zakręcili się na żyroskopie- maszynie do trenowania pilotów i kosmonautów. Przejechać się mogli na „tyrolce” rozwieszonej nad bagnem jak również przebiec i przeczołgać się na wojskowym torze przeszkód. Każdy mógł się poczuć jak prawdziwy kaskader.

Na koniec wycieczki w pięknej miejscowości Trzebiatów posililiśmy się pizzą i wymęczeni, ale z dużą dawką adrenaliny wróciliśmy do szkoły. Szkoda, że to już koniec nauki w naszej szkole, bo każdy z nas chętnie powtórzyłby emocje z paintballu.

W imieniu uczniów dziękuję p. dyrektor za umożliwienie nam wyjazdu, panu kierowcy za bezpieczną podróż, pani Adrianie za opiekę nad uczniami.

Wychowawca klasy VIII, Bożena Tomala

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Starogardzie

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x