Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 19-20 czerwca 2021 odbyły się na stadionie AZS Łódź – XXVII Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Do tej pory „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w zawodach uczestniczyło więcej niż milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

Organizatorem i pomysłodawcą tej imprezy jest Stowarzyszenie „Czwartków lekkoatletycznych” od lat wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorządy lokalne i PKN Orlen, jest ono członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Działalnością kieruje Zarząd w składzie Mariana Woronina.

Zawody lekkoatletyczne dzieci w naszym powiecie rozpoczęły we wrześniu na stadionie w Resku i Łobzie, po 10 edycjach zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy reprezentowali nasz powiat w Finałach Ogólnopolskich w konkurencjach: 60m,300 m, 600/1000m, skok w dal, piłeczka palantowa.

W skład reprezentacji powiatu zakwalifikowało się 6 uczniów SP Resko:
Maria Habrych, Wiktoria Bus, Lena Znajewska, Marcelina Kęsy, Amelia Wańcowicz oraz Tomasz Pochwała.

Podczas finałów wzięło udział ponad 1200 dzieci.

Bardzo dobry występ naszych zawodników zakończył się wieloma „życiówkami: oraz wspaniałymi miejscami:

  • Maria Habrych – medal brązowy w skoku w dal
  • Wiktoria Bus – IV miejsce - piłeczka palantowa
  • Lena Znajewska – VII miejsce – skok w dal
  • Amelia Wańcowicz, Marcelina Kęsy, Tomasz Pochwała – XI – XV miejsca.
  • Wszystkim bardzo gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w dalszej ciężkiej pracy.

Trenerzy: Justyna Grankowska i Arkadiusz Majewski


W tym miejscu warto dodać, że naszą gminę reprezentowała również  Amelia Jankowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Starogardzie. Amelia zajęła 11 miejsce w biegu na 60 metrów, na co dzień trenuje wspólnie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Resku.

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x